Facebook

סוד האות ז

 

 
התורה מלמדת אותנו שהעולם נברא באותיות. כולנו מורכבים מאותיות. הכל מורכב מאותיות. בכל אות יש כוח רוחני שדרכו כל דבר בעולם מקבל חיות. כל אות היא בעלת כח אחר ובצירוף האותיות (מילה) נוצר למעשה כח המחובר מחלקי כוחות שטמונים בסוד האותיות. בכל מאמר נלמד על כל אות מהו הכוח הטמון בה ומשלוש זוויות: 1. הערך הגימטרי של האות  2. צורת האות  3. צורת הגיית האות

אריאל ראובן גוז'רברג

 

אופן ההגייה
האות ז' היא אות היוזמה התזוזה, פתיחה בפעילות ומאבק. בקיצור תנועה.
האות ז' דומה ליד שעושה צורת אגרוף. כי זה סמל של ניצחון! האות ז' היא אות המאבק! והמלחמה!
המילה הראשונה שמתחילה באות ז' היא המילה זרע - שזה תנועה! אגב המדע גילה שהזרע הגברי דומה לאות ז'.
חרב, כידון, פטיש, גרזן ועוד...כולם נראים כמו האות ז'. לכן גם כלי נשק נקרא גם כלי זין.
כי כח התנועה והמלחמה הם בסוד שורש האות ז'.
מכיוון שמטרת המלחמה היא לנצח - האות ז' היא בסוד ספירת הנצח.
דרך אגב, מטרת המלחמה בדרך כלל היא על מזון ולכן מלחמה מורכבות מהאותיות לחם.
משה רבינו עשה את כל עשרת המכות באמצעות המטה שדומה לאות ז' - על זה נאמר בפסוק: וזה לך האות.
וזה הכוונה המטה יהיה אות ז' והיא האות שאיתה תנצח.

המילה זז היא למעשה כפילות כח התנועה ולכן המילה המסמלת תנועה דווקא היא פעמיים ז'.
יש פרק בתהלים שהוא סוד השמירה והוא כידוע יושב בסתר עליון בצל שדי יתלונן וכו'...ידוע שמי שמפחד יכול להגיד את הפרק הזה והוא סגולה לפרנסה - ומי שישים לב טוב: האות ז' לא מוזכרת בפרק הזה בכלל. למה? כי אין מלחמה יש שלום כשה' שומר.

לעומת הפרק הזה - הפרק העוסק במלחמה ונצחון הוא כידוע פרק למנצח בנגינות מזמור שיר והוא מורכב מ7 פסוקים ומ49 מילים שהן 7כפול 7 כי האות ז' בגימטריה 7 הוא סמל התנועה והנצחון.

 
צורת האות
האות ג' נראית כאדם בעל ראש, גוף ושני רגליים הצועד ורודף אחר האות דלת להעניק לו.

לפני האות ג' ישנה כמובן האות ב', מה שמרמז על זה שנותן וגומל חסד שלא ישב בבית, אלא יצא מהבית החוצה כדי להעניק לנזקקים כי האות ג' נראית כאילו היא הולכת לכיוון הדלת כשהיא יוצאת מהאות ב' שהוא סמל לבית.

מכיוון שהאות גימל היא רמז לגדולה, גבהות וגמילות חסדים כפי שהסברנו קודם, לכן דווקא המילה גג שהיא כח כפול של האות גימל, היא מילה המסמלת נתינת חסות מלמעלה ושמירה.
ערכה המספרי
האות ז' בגימטריה 7. זוכרים שלמדנו את האות ו' ולמדנו שהאות ו' היא כח החיבור - החיבור של הגשמיות. בין התאים האטומים בעולם והחיבור לגשמיות וכו'..? אז האות ז' היא כח התנועה המניע את החומר - שהרי אדם שהוא רק חומר הוא מת. גופה. אבל כשיש את האות ז' שזה אות התנועה - היא למעשה הנשמה המפיחה חיים בגוף ובחומר. וזה המקום לגלות שאין שום חפץ בעולם שאין לו חלק רוחני. שהוא סוד האות ז'. סוד התנועה - אפילו באבן יש נפש רוחנית כי האטומים זזים בה כל הזמן מכח האות ז'.

האות ז' היא הרוחניות / הנשמה / התנועה של החומר ולכן יום השבת שהוא היום השביעי הוא נותן כח וברכה לששת ימי השבוע.
השנה השביעית שנת השמיטה של האדמה היא מקור הברכה של ששת השנים שלפניה.

בכלל ביהדות יש המון דברים באות ז' שהיא הרוחניות והפנימיות שבחומר, כגון: 7 ימי סוכות, 7 קני מנורה, 7 ימי חג הפסח, 7 ברכות חתן וכלה, 7 כריכות בתפילין, 7ימי אבל, 7 ימי נידה, 7 פירות נשתבחה בהם ארץ ישראל, חומות יריחו שקעו לאחר שהוקפו 7 ימים על ידי שבעה כהנים בשבעה שופרות. חיי העולם הזה 6000 שנים ובאלף השביעי ימות משיח. וכן הלאה וכן הלאה וכן הלאה...

יש שבע אותיות שבספר תורה מציירים להם כתר ואחת מהן היא האות ז' - למה יש לה כתר? כי מי שמשתמש ברוחניות שלו כדי לכבוש את החומר ולהילחם בחומר כפי שהאות ז' מייצגת מגיע לו שיזכה לכתר.

המגן דוד מורכב מ6 משולשים חיצוניים ומשושה פנימי המחזיק את כולם. ששת המשולשים החיצוניים הם ששת ימים חומריים והחלק הפנימי היא האות ז' שבמגן דוד והוא הרוחניות המחזיקה את כולם ולכן המגן של דוד המלך במלחמה נראה כמו המגן דוד למעשה. כי הוא נלחם עם האות 7 שהיא אות הנצחון.

עכשיו שימו לב לדבר נפלא:
העולם המערבי או נקרא לזה החילוני לקחו את המספר שש - רק חומר. 
העולם המזרח נקרא לזה הבודהיסטים לקחו את המספר 8 - המייצג את עולם הרוח ונלמד בזה האות ח'. עושים סיגופים לא אוכלים לא שותים לא מתחתנים נהיים קדושים ופרושים.
כידוע יותר מדי מהחומר בסוף נמאס לך ואתה רוצה קצת רוחניות, וכידוע שיותר מדי מהרוח אי אפשר כי צריך לחיות.
רק היהדות מייצגת את האות ז' שזה המספר שבע.
עכשיו שימו לב: שש זה כמו להגיד ושש ושמח. מייצג רק חומר. שמונה מלשון שמן. יותר מדי רוחניות זה TOO MUCH כמו שמן שאכל יותר מדי. אבל רק האות שבע אותיות שבע מלשון שובע שזה באמת הכמות והמידה הנכונה - קצת רוחניות קצת גשמיות.

האות ז' היא האות הרוחניות שבתוך החומר. היא גורמת לחומר לנוע. לנשמה שבתוך הגוף. לכן נאמר למשה רבינו וזה לך האות כלומר המטה שדומה לאות ז' היא לך האות ואיתה תחולל נסים ונפלאות ותשנה את החומר למה שאתה רוצה ותניע אותו ותהפוך את המים לדם וכל שאר המכות וכו'...

 כל העולם מורכב מאטומים. האטומים דומים אחד לשני. אם כל העולם מורכב מאטומים למה הברזל הוא ברזל והעץ הוא עץ והפלסטיק פלסטיק? הרי הם מאותם מרכיבים מורכבים? אלא זה סוד האות ז'...שהיא הרוחניות השונה שבתוך כל דבר ודבר ולכן המטה של משה רבינו בסוד האות ז' שינתה את המציאות.

מי שהשם שלו מתחיל באות ז' ניחן ביכולת תנועה מהירה, יכולת תקשורת הבעתית מעוררת התפעלות המפעילה ומניעה אחרים. אדם זה זקוק לשינויים וחידושים. אדם כזה אוהב לעשות הרבה דברים בבת אחת. בדרך כלל יהיה גם מהיר פיזית. אדם כזה לצורך פרנסה יעדיף לעבוד בשטח ולא סתם מול מחשב. ואם הוא עובד מול מחשב הוא זקוק להמון שינויים נמרצים כל הזמן.

החסרון באות הזו למי שהשם שלו מתחיל בה: יהיה אדם שקל לשנות את דעתו כי הוא בתנועה כל הזמן כולל המחשבה. צריך להיזהר מחוסר יציבות בעיקר רגשית. יכול להיות בוגדן כי הוא זקוק כל הזמן לחידושים. הוא איש מלחמה ועלול להיות במריבות כל הזמן. אדם נצחן שמחפש לריב כדי לנצח. ווכחן. לכן אדם כזה צריך לקחת את הכוחות שלו למלחמה עבור צדק ושלום. כי הכח הזה טמון בו.

בפעם הבאה לא נלמד את האות ז' אלא את סוד המגן דוד שקשור מאוד לאות ז' ולאחר מכן נעבור לאות ח'.
 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת