Facebook

ערכה המספרי

אמרנו שהאות א' מבטאת את האחדות ומסמלת את האלוקים שהוא אחד. כשאלוקים ברא את העולם הוא למעשה ברא חלקים שהם שונים ונפרדים זה מזה - כגון הארץ שונה מהשמיים וכן למעשה כל הבריאה מחולקת חלקים חלקים. לכן האות ב' היא סמל החלוקה והריבוי.

הערך הגימטרי של האות ב הוא 2. המספר שתיים הוא המספר הנמוך ביותר שמסמל חלוקה. זו הסיבה שכל המספרים הוגים בלשון יחיד כמו אחד שלוש חמש שבע, אך המילה שתיים היא בלשון רבים, כי הספרה שתיים והאות ב' היא סוד החלוקה והריבוי.

 

מטרת העולם הוא להתאחד ולהבין שכל העולם נברא על ידי אחד, ולכן העולם מחולק תמיד בשניים: זכר ונקבה, גוף ונשמה, חומר ורוח, שמים וארץ ועוד...

אופן ההגייה

בית לשון בית, לכן האות ב' נראית כמו בית עם פתח אחד פתוח לקראת האות ג' כדי לרמוז שמי שגומל חסד צריך לצאת מהבית לתת ולא לחכות שהעניים ידפקו בדלתו (הסבר מפורט באות ג').

 

 

האות ב' בכתב סופרים (מה שנקרא כתב ספר תורה) - מסתתרת לה בתוך האות פ'. האות פ' בחוץ והאות ב' בפנים. לרמז לך שהאות ב' היא פנימיות והאות פ' היא הפתח לפנימיות, לכן תמיד כשאנחנו רוצים להגיד על דברים שנמצאים בתוך משהו אנחנו אומרים ב...בתוך משהו...כי האות ב' מסמלת גם את הפנימיות של הדברים.

צורת האות

לאות ב' יש שני קוצים - אחד כלפי מעלה ואחד כלפי אחור - הקוץ המצביע לאחור אומר שאת כל הבריאה בראה האות א' המסמלת את האלוקים. והקוץ השני המצביע כלפי מעלה מעיד שהאלוקים מעל לכל האותיות ומעל כל הבריאה.

באות א' הסברנו שהיא מלשון לימוד - וכשאדם לומד הוא נהיה חכם יותר. האות ב' לעומת זאת היא סמל לבינה. בינה זה היכולת להבין דבר מתוך דבר. לכן לאחר האות א', כלומר לאחר הלימוד יש להבין מידע נוסף שלא לימדו אותך מתוך הידע שאתה יודע. לדוגמא אם לימדו אותך ש1+1=2 זה נקרא חכמה ואתה יכול להבין מתוך כך ש1+2=3 זה נקרא בינה. לכן מי שהשם שלו מתחיל באות ב' מסוגל להיות נבון מאוד ולהבין יותר דברים ממה שמלמדים אותו.

 

האות ב' סגורה כלפי הא' ופונה לכל שאר האותיות - לרמוז לך שאין לך לנסות ללמוד מה זה אלוקים - תלמד רק על הבריאה שלו מכאן ואילך כי מה זה אלוקים - לעולם לא תבין ואין לך רשות לעסוק בזה.

 

חידודי לשון

שתי מילים דומות בינה ובניה - בינה היא להבין דבר מתוך דבר ולהסיק מסקנה אחת חדשה, וגם בנייה היא לקחת שני דברים ולבנות דבר אחד חדש.

המילה בן הוא אדם שהתחלק מאדם אחר

מעפר צומח דשא, אבל מאבן לא צומח כלום  -  לכן המילה אבן מתחילה באות א' שהוא אחדות.

אבן היא חלק מבניין, בן הוא חלק ממשפחה. האות נון במילה בן מסמלת סוף כי מילד לא נולד עוד ילד, אך כשמילד נולד עוד יולד נשמטת האות נ' ובאה במקומה האות א' בראש המילה והוא נעשה לאב. אב הוא אחד שעשה ב' כלומר יצר יצירת וולד.

 

המילה ברכה היא מילה מיוחדת: ב' = 2 ר = 200 כ = 20. כלומר כל האותיות ברך הן סמל לשתיים, כי מתוך הברכה האדם מתרבה יש לו ברכה בכסף והוא מרוויח יותר וכשיש ברכה למעשה יש יותר שזה סוד הריבוי. האות ה' האחרונה של המילה ברכה היא בסוד לבצע פעולה - כלומר שיתקיים במציאות.

לכן האותיות ברכ מתקיימות על ידי האות ה' כמו שנלמד באות ה'.

 

מי שהשם שלו מתחיל באות ב' יש לו נטייה להסתגר בבית, הוא מסוגל להבין יותר מאדם רגיל ולראות פרטים קטנים שאחרים לא שמים אליהם לב. אדם כזה יכול להצליח בעסקים שתהיה לו ברכה

מצד שני אדם כזה צריך להיזהר ממריבות כי האות ב' היא כח החלוקה.

מכיוון שהאות ב' היא כח החלוקה אדם שהשם שלו מתחיל באות ב' צריך להיזהר מאגואיסטיות

סוד האות ב

התורה מלמדת אותנו שהעולם נברא באותיות. כולנו מורכבים מאותיות. הכל מורכב מאותיות. בכל אות יש כוח רוחני שדרכו כל דבר בעולם מקבל חיות. כל אות היא בעלת כח אחר ובצירוף האותיות (מילה) נוצר למעשה כח המחובר מחלקי כוחות שטמונים בסוד האותיות. בכל מאמר נלמד על כל אות מהו הכוח הטמון בה ומשלוש זוויות: 1. הערך הגימטרי של האות  2. צורת האות  3. צורת הגיית האות

אריאל ראובן גוז'רברג
 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת