Facebook

תורת הקבלה / עשר הספירות

כל מה שידעת או חשבת על התורה הולך להיות כאין וכאפס לעומת הידע שתוכל לרכוש בלימוד הקבלה. הקבלה מסבירה הכל. הקבלה הוא ספר המוסר והפסיכולוגיה האנושית הטוב ביותר בעולם. בזכות לימוד ויישום חכמת הקבלה - האדם יכול להצליח בכל מעשה ידיו - להרוויח בכל עסק ולהינצל מכל משבר ולהימנע ממשברים. הקבלה היא החכמה הקדומה ביותר של העולם והיא היחידה שבאפשרותה לתקן כל אדם לחיים טובים ומאושרים אמיתיים.
הקדמה: 
אנו בני האדם תופסים את מידת הגבורה כדין קשה. את מידת החסד כסוג של חמלה. כל ההבנות שלנו צריכות להילקח בחשבון שהן הבנה אנושית בלבד ולא בהכרח מציאות אלוקית. גבורה היא אש. תפארת היא רוח. חסד היא מים. מלכות היא עפר.
תוכלו לזכור זאת בקלות כך: האש היא גיבורה ושורפת ואינה מפחדת מכלום לכן היא בסוד הגבורה. המים מחיים את האדם, כנאמר הוי כל צמא לכו למים. המים הם מקור החיים שלנו ולכן הם בסוד החסד. הרוח נמצאת בכל מקום מלהיטה את האש ומרעישה את המים כמו כן מידת התפארת הנמצאת בין הגבורה לחסד כביכול בכל מקום.
כידוע העולם הזה נקרא העלם מכיוון שהקדוש ברוך הוא נעלם בו. יש המון אנשים שיגידו שאין בורא לעולם. לכן אין מלכות ה' כביכול בעולם. תפקידנו היא להמליך את האלוקים עלינו. כל עוד אנחנו חיים בעולם הנסתר הזה - אנחנו למעשה חיים במקום שבו המלכות האלוקית היא נמוכה מאוד ולא בעלת כבוד ולכן מלכות היא עפר.
כך תוכלו לזכור את הקשר בין יסודות הטבע לחלק מהספירות.

ניתן להסביר את כל הבריאה, כל העולמות וכל הספירות בצורה כזאת:
אדריכל לפני שהוא בונה מבנה הוא מחזיק ביד שרטוטים. בשרטוטים יש את כל הפרטים מהקטנים ועד הגדולים מה יהיה בתוך המבנה, ממה הוא יהיה מורכב, סוגי החומרים השונים, כמות כל חומר ובאיזה מקום, מה ייבנה לפני מה, היכן כל דבר ייבנה וכן הלאה וכן הלאה.
כך גם ניתן בשכל שלנו להבין שהספירות הן השרטוטים לכל העולמות. כל מבנה העולמות, כל צורת האדם, כל צורת החיות, כל דבר בטבע ושמעל לטבע, כל דבר רוחני וגשמי הכל!!! נברא באמצעות עשרת הספירות הנ"ל.

הספירות אינן אלוקים, אלא כוחות שהוא ברא והוא עצמו אין לו כוחות בכלל ומצד שני הוא בעל כל הכוחות כולם שאנחנו מכירים ועוד כוחות אינסופיים שאנחנו לא מכירים.

מידת הגבורה המתבטאת ביסוד האש, מרמזת לנו על הכעס. כשכתוב בתורה ויחר אף ה' - בהבנה האנושית שלנו זה כביכול האלוקים כועס, אך אין זה נכון בכלל. האלוקים אין לו תכונות ואסור לנו להגשים אותו (כלומר לתת לו גשמיות), אלא פירוש הדבר הוא שמעשי בני האדם הפעילו כוח של גבורה ודין באותו הרגע. וזה בסיס שאתם חייבים להבין לפני שאנחנו מתחילים בכלל לצייץ ספירות.
אפילו רבי שמעון בר יוחאי לפני שהוא לקח את גדולי התנאים ולימד אותם את עולם הספירות הוא הזהיר אותם שלא לדמיין כלל. כל דמיון הוא הגשמה. אל תדמיינו כלום - רק תבינו בשכל שלכם את הדברים וזהו.

וכעת נסביר את ספירת הכתר:
הכתר היא רצון הרצונות, מקור כל דחיפה חיצונית, הכח של ראשית ההתעוררות בתוך האלוקות. בספירת כתר אין לנו שום אח וריע בגוף האדם ואין לנו ולא תהיה לנו שום הבנה שכלית בספרה הזאת. לכן ההסבר היחיד לספירת הכתר הוא רצון. כפי שהכתר מעל לגוף המלך, כך גם לספירת כתר אין הדמייה בעולמנו זה.

כשאדם רוצה משהו הוא מתחיל לחשוב וכאן נכנסת לפעולה ספירת החכמה כפי שנלמד בספירה הבאה.


 
המאמר נכתב על ידי אריאל ראובן גוז'רברג - מדיום ומתקשר על פי היהדות

ספירת כתר

 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת