Facebook

תורת הקבלה / עשר הספירות

כל מה שידעת או חשבת על התורה הולך להיות כאין וכאפס לעומת הידע שתוכל לרכוש בלימוד הקבלה. הקבלה מסבירה הכל. הקבלה הוא ספר המוסר והפסיכולוגיה האנושית הטוב ביותר בעולם. בזכות לימוד ויישום חכמת הקבלה - האדם יכול להצליח בכל מעשה ידיו - להרוויח בכל עסק ולהינצל מכל משבר ולהימנע ממשברים. הקבלה היא החכמה הקדומה ביותר של העולם והיא היחידה שבאפשרותה לתקן כל אדם לחיים טובים ומאושרים אמיתיים.
דבר ראשון, אתם חייבים להבין שלא ניתן באמת להבין ולהכיר את התורה בלי הקבלה. הקבלה היא ההסבר המופשט של התורה בדיוק כפי שפילוסופיה יחסית למדע.
יש אנשים שקוראים את התנך וכל מה שהם מבינים זה רצף של סיפורים, כגון: נחש דיבר עם חווה והיא שכנעה את האדם לאכול מעץ הדעת.
כשלמעשה הקבלה מלמדת אותנו לקרוא את אותו הסיפור בגוונים אחרים - שמדובר בכוחות בנפש האשה שדיברה עם אדם וכו'...

תורת הסוד באופן כללי אינה מתיימרת לדעת מי זה הבורא / מה זה אלוקים. הקבלה מלמדת אותנו מה הוא ברא - אילו עולמות ברא, איך הם נקראים, מהם הכוחות של כל עולם ועולם ולמעשה הקבלה מלמדת אותנו את שפת התיכנות של העולם!

האלוקים הוא אינסוף - לא תוכלו לדמיין אותו בשום צורה וכל מה שנלמד הם רק כוחות שהוא ברא שדרכם הוא כביכול מתגלה, לכן הוא נקרא בשפת הקבלה אור אינסוף או אינסוף.

הקבלה מלמדת אותנו להתבונן ולהבין את שפת התיכנות העולמי ועל ידי כך להבין את עצמנו. על ידי הסתכלות בכוחות שברא האלוקים על ידי חכמת הקבלה האדם מקבל סוג של בבואה כלפי אלוקים, אבל לעולם לא יגיע להבנה אמיתית או ציור מי זה או מה זה. אלוקים הוא בלתי מוגבל. הוא היקום עצמו. היקום נמצא בתוכו ולא אלוקים נמצא ביקום. הקבלה היא תורה אינסופית שניתן להבין ממנה עוד ועוד ועוד לנצח.

ההבנה הבסיסית לכל לומד קבלה צריכה להיות שכל מה שהוא ילמד הוא לא אלוקים, אלא הכוחות שאלוקים ברא ומפעיל כדרך הטבע, כלומר: כמו שתפוח שנתלש מהעץ נופל כלפי מטה וזה כח משיכה שקיים במציאות, כך גם הספירות שברא אלוקים הם בחינת כוחות טבע בלתי נראים ומוכרחים במציאות, אך אין הם הבורא. לבורא אין כוחות - אין לו תכונות, אין לו פרצוף ואין לו שום דמיון או הבנה בהשגה השכלית שלנו - בבואנו ללמוד קבלה
אנו לומדים שהאלוקים הוא אחד יחיד ומיוחד שאין לנו השגה בשכלנו, אך הוא ברא עשרה כוחות שאנו קוראים להם עשר ספירות. עשרת הספירות הנל הן כמו קרן אור המשתקפת באמצעות מנסרה ומציגה קשת של עשרה צבעים. בדימוי זה כביכול האלוקים הוא קרן אור שממנה נאצלו עשרה מיני כוחות.
לכל כח יש תפקיד וכולם עובדים בשיתוף פעולה מלא להוציא לפועל את העולם ולקיים אותו לפי התנאים.

לדוגמא: ישנה התחממות גלובאלית עולמית בעקבות שימוש מוגזם בעשן - כך גם מכות או ייסורים ומצד שני טוב מקבל האדם כתוצאה ממעשיו הישירים.
אלוקים לא מתערב - הוא לא כועס, ולא מרחם, הוא ברא יקום עם תנאים ברורים של סיבה ותוצאה והכוחות שנבראו פועלים כביכול מעצמם מעצם מציאותם, לדוגמא: אם אדם זלזל בחבירו כתוצאה מכך לפי תורת הקבלה יזלזלו בו בעתיד. אם אדם רצח - הוא עתיד להירצח. אם גבר ואשה קיימו יחסי מין ללא טבילה במקווה שהוא בסוד החסד לעומת הנידה שהיא בסוד הדין האדום - אז הם ממגנטים אל החיים שלהם כעס, עצבים, הפסדים, קנאה ועוד דברים רעים שגוברים כאשר מידת הדין שולטת.

כלל נוסף שעלינו להבין לפני שאנחנו נוגעים בקבלה הוא שכל החושים וכל מה שאנחנו מכירים על עצמנו, כל מה שיש לנו ניתן מאת האלוקים שברא בנו את הכוחות הללו. עשרת הספירות אפשר לומר שהם בדיוק גם עשרת הכוחות מהם מורכב האדם, ולכן מוכרח אם כן שכל ספירה אחת תלויה בחברתה, לדוגמא אם לא הייתה לנו ספירת דעת לא היינו מסוגלים להוציא מחשבה מהכח אל הפועל ואם לא הייתה לנו ספירת חסד לא היינו מסוגלים לעשות מעשה ללא תמורת שכר וכן על זה הדרך...

לסיכום: אלוקים הוא אחד יחיד ומיוחד ללא השגה וללא הבנה ובו אנו לא מתעסקים ולא לומדים כי לא ניתן. אלוקים ברא עשרה סוגי כוחות. לכל כח יש 613 השלכות הנקראות מצוות ועל כל מצווה ומצווה. יש לה קשר ישיר של סיבה ותוצאה בין המעשה של האדם בין אם זו מצווה ובין אם זו עבירה למה שעובר על חיי האדם ביום יום. כך שלמעשה אלוקים אינו אשם בכלום. האדם הוא זה שגורם לעצמו הכל על ידי השימוש שלו בספירות.

 
המאמר נכתב על ידי אריאל ראובן גוז'רברג - מדיום ומתקשר על פי היהדות
 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת