Facebook
על פי חכמת הקבלה - לאדם יש 7 כוחות בסיסיים וכל שאר הכוחות הם רק תולדות של שבעת כוחות אלו.
הכוחות הם: חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד, מלכות - ושמם הקבלי הם ספירות!

כל כח מסוגל להיות בעודף, בחוסר או באיזון (המצב האידיאלי).
לדוגמא: האדם מסוגל להיות בעודף ביטחון עצמי, בחוסר ביטחון עצמי או במצב המאוזן לו.

כאשר כל כוחות נפשו של האדם מאוזנים - האדם נכנס לגן העדן.
פירושו של המושג גן העדן הוא שהאדם נהנה הנאה מוחלטת מהעולם באושר נצחי.
כאשר כח נמצא בחוסר או בעודף - האדם סובל מאותה מהות שאינה מאוזנת
מי זוכה לגן העדן? מי שיש לו לב טוב. לב טוב בגימטריה 49
49 הם 7 כפול 7 - שהם 7 הספירות (הכוחות), כאן רמוז הדבר שמי שמתקן את הספירות הוא בעל לב טוב ונכנס לגן העדן
 
מכיוון שכל מטרת הבורא היא להיטיב לנבראיו - קיבלנו חוקים ומשפטים שיעזרו לנו
כיצד לאזן את כל כוחות נפשנו ולפעול נכונה בעולם כדי לזכות בכל השפע של העולם.

מי שיבין את השכל העומד מאחורי החוקים ויבצע אותן כהלכה - יזכה לאושר בלתי נדלה בכל תחום בחיים
חותם על כך בהתחייבות בורא העולם בכבודו ובעצמו!

בקורס סוד הספירות דספירות נעמיק (עד כמה שאפשר)
כיצד לאזן כל כח כדי שחיינו יהיו מאושרים ונזכה לגן עדן עלי אדמות

הספירות שבספירות

ספירת נצח

אז אמרנו שספירת הנצח היא הסבלנות אומץ הלב והשאפתנות.

חסד שבנצח - כשאתה עושה משהו בעקביות, אתה חייב לאהוב מה שאתה עושה. עשייה קבועה מחייבת אהבה לדבר כדי שלא יימאס לעשות אותו לאורך זמן. העשייה צריכה להיות בהתלהבות, לא מאולצת ולא בכפיה

גבורה שבנצח - היא היכולת להתמיד באופן מבוקר שלא שואב יותר מדי אנרגיות, אני אמנם עושה ואמשיך לעשות, אבל גם אני לא שוכח לנוח כשצריך ולעשות דברים נוספים. אני שם גבול גם לנצח שלי.

תפארת שבנצח - ההתמדה היא כח עצום שאנחנו צריכים אותו כדי להמשיך ולנסות עד שנצליח, אבל מה אם אנחנו מרחמים על אדם אחר ורוצים כל כך לעזור לו אבל זה קשה? כאן נכנסת תכונת התפארת שבנצח שמדריכה אותנו שצריך להיות כל כך רגישים לסביבה וכשאנחנו רוצים לעזור למישהו לצאת ממקום סבוך או לסייע לו להתפתח ולעלות במדרגות - ההתמדה צריכה לבוא ממקום מאוד אמפתי ומרחם ואכפתי כדי שהרגשות הללו ישמרו על העקביות שלנו להצליח.

נצח שבנצח - כדי להתמיד צריך כח רצון להתמיד. הספירה היא ההתמדה שבהתמדה, כלומר: מה שמניע אדם להמשיך ולהתמיד הם כח הרצון ויכולת ההחלטה, ההסתכלות קדימה על המטרה ולזכור אותה כל הזמן תוך מקום של התלהבות להגיע לסיום.

הוד שבנצח - כח התמדה מחייבת ענוה. כשיש באדם ענוה, הוא מסוגל להתמודד עם כל הקשיים, אפילו אם משפילים אותו ומזלזלים בו - הוא לעולם לא ינוח ולא יעצור מלהתמיד להשיג את מבוקשו. משל לעץ שעומד זקוף וגאה בשעות סופה - בסוף הוא יישבר ויפול, לעומת קנה הסוף שיודע להתגמש יחזיק מעמד גם בסופה קשה

יסוד שבנצח - ההתקשרות שבהתמדה. אנחנו חייבים להרגיש חיבור ולחזק את החיבור הזה לדבר שאנחנו רוצים להשיג ומתמידים עבור השגתו, לכן תפקידנו לחזק את הקשר עם בר ההשגה שאנו מתמידים עבורו.

מלכות שבנצח - היא היכולת לשליטה עצמית ולאצילות מצד המתמיד. מתמיד אציל הוא מתמיד שיש בו גאווה חיובית וידיעה שבסוף הוא ישיג את המטרה שלו. הרגשה וידיעה פנימית שנשיג את המטרה מאפשרת ליצור לנו מציאות שכזאת. המלכות שבנצח מתבטאת על ידי יישום כל תתי הספירות של ספירת הנצח

לסיכום: אנו זקוקים להתמדה בכל דבר בחיים שלנו - ההתמדה שלנו תישא פרי רק אם יהיו בנו כל התכונות הנדרשות, שזה אומר: נאהב את מה שאנו עושים, נציב גבולות לעשייה וננוח כדי לשאוב כח להמשיך, נדע לרחם על מושא ההתמדה כדי שיהיה לנו דלק להמשיך ולהניע את כח ההתמדה בנו, אנו צריכים ענוה להמשיך ולהתמיד גם אם משפילים או מבזים אותנו, אנו זקוקים להיות קשורים ולחזק את הקשר עם הדבר שאנחנו מתמידים להשיגו כדי שיהיה לנו כח להמשיך, וכמובן על ידי שליטה עצמית של כל תתי הספירות ונראה את עצמנו מגיעים ומשיגים את היעד אז נזכה באמת להשיג בכל מצב את מה שאנו מתמידים עבורו.

כשמהות הנצח מאוזנת בנו: יש בנו כח התמדה, סבלנות, אומץ לב, שאפתנות ועקביות. יש בנו בטחון בעצמנו והמון כריזמה. שתיקה מאפיינת אותנו ומדברים את הדיבור הנכון במקום הנכון. אנחנו אנשים פתוחים זורמים קלילים, שמיישמים ומגשימים חלומות שלנו ושל אחרים, הכח הפנימי חזק בנו כך שאנו מסוגלים לחזות את העתיד ומחוברים מאוד חזק לאינטואיציה שבנו.

כאשר ספירת הנצח בעודף - האדם חושב שהוא יודע הכל, לא מסוגל ללמוד ולהקשיב לאף אחד, ביקורתי מאוד כלפי עצמו, יש לו מטרות קשות להשגה ועמל עבור השגתן בכל הכח בלי לנוח, אובססיביות, אגרסיביות, אימפולסיביות.

כאשר ספירת הנצח בחוסר - אדם ללא חזון, אדם שנשבר בקלות, רגישות יתר, קל דעת, חוסר יציבות נפשית, זלזול עצמי שאינך מסוגל להשיג כלום, חוסר ביטחון והישענות על האחר שיעזור ויתמוך כל הזמן, חוסר אמונה עצמית.

שיעורי הבית לשבוע הקרוב

1. תחשבו על דבר שאתם חולמים להשיג ועמלים להשיגו - האם אתם פועלים ממקום של אהבה? תעשו משהו להגביר את רגש האהבה שלכם למה שאתם רוצים להשיג ועל ידי כך תתקנו את ספירת החסד שבנצח

2. תחשבו על הרגל שלילי שיש לכם שמונע מכם להשיג את המטרות שלכם ותשברו אותם ועל ידי כך תתקנו את ספירת הגבורה שבנצח

3. תהיו סבלניים והטו אוזן לאדם שבדרך כלל מעורר בכם חוסר סבלנות - ועל ידי כך תתקנו את ספירת התפארת שבנצח

4. תחשבו על משהו שעשוי לשבור לכם את ההתמדה ותפתחו הרגל חדש שיחזק את כח ההתמדה שבכם ועל ידי כך תתקנו את ספירת הנצח שבנצח

5. בכל בוקר בשבוע הקרוב תגידו מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה, רבה אמונתך! ועל ידי כך תתקנו את מידת ההוד שבנצח כי המשפט הזה גורם לך להבין שכל הכח שקיים בך, נותן בך הבורא ורק בזכותו יש לך בכלל כח לעשות משהו ובטח ובטח להתמיד עבורו.

6. על מנת לחזק את הקשר שלך עם מה שאתה רוצה להשיג וזקוק להתמדה בו - תחשבו כיצד באפשרותכם לחזק את הקשר שלכם עם כח ההתמדה, זה יכול להיות להכיר אדם חדש וליצור חברות חדשה שתסייע לי להשיג את המטרות שלי או לעשות פעולה מסויימת שתקשר אותי יותר למה שאני רוצה להשיג כדי להגדיל את כח החיבור הפנימי שלי אליו. על ידי כך תתקנו את מידת היסוד שבנצח

7. תילחמו עבור מטרה נעלית או תחשבו עם עצמכם אם אתם מנסים להשיג משהו שאינו מטרה חיובית ותסלקו אותה מהחיים שלכם - ועל ידי כך תתקנו את ספירת המלכות שבנצח

רק על ידי ביצוע וקיום שיעורי הבית תגיעו לשלמות הנשמה שלכם. לא ניתן להגיע לתיקון הנשמה על ידי דמיונות או הבנה בלבד - זאת חכמה שמצריכה יישום. תיקון הנשמה והרגשת גן העדן ושלווה אמיתית מתקיימת רק כאשר כל התכונות מאוזנות בנו.

אני מבקש מכם לפתוח את השיעור הבא רק בשבוע הבא - תנו לעצמכם שבוע שלם להתמודד ולהבין את תכונת הגבורה בשלמותה, תקיימו אותה, תתרגלו אותה בבית, מול חברים, עד שתעשו את כל שיעורי הבית.

רק מי שייקח את הקורס הזה ברצינות ויישם את החכמה ולא רק ילמד אותה - יזכה להיכנס לגן עדן בעודו בחייו

בהצלחה
 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת