Facebook
האדם כלוא בבית הסוהר הכי נוראי בעולם וכמעט שאין לו אפשרות לצאת ממנו. בית הסוהר הזה הוא בלתי נראה. בית הסוהר הזה הוא האופי שלו.
האופי של האדם יכול להוביל את האדם לאושר ולשמחה או לעצבות, מרה שחורה ואבדון. מי שיש בו תכונות נפש רעות, לא די בזאת שאנשים מתרחקים ממנו ואנשים סולדים ממנו, אלא גם הוא עשוי להפסיד ממון, זוגיות, את בריאותו וכל דבר טוב שבעולם. וכן להיפך, האדם השלם בתכונות נפשו יהיה מאושר, אנשים אוהבים להיות בסביבתו, וחי חיי אושר ושלווה ונכנס לגן העדן כאן בעודו בחיים.
בקורס יציאה מעבדות לחירות, נלמד את כל תכונות האופי שלנו, נלמד על כל תכונה בנפרד, נלמד את הצד השלילי שלה ואת הצד החיובי שלה, נבהיר ונאיר על כל תכונה כיצד להטמיע אותה בנפשנו כדי לחיות חיים טובים, בריאים ומאוזנים.
מכיוון שכל המחלות הן פסיכוסומטיות, מי שיישם את החכמה בקורס הזה יזכה לבריאות ולראות אור הן בפן הפיזי, הן בשלום עם הסביבה והזולת והן בשלום עם עצמו. הקורס הזה בעל סגולות אמת וחזקות להפוך אתכם להיות אנשים מאושרים. אנשים עקומים שנפשם חולה עליהם עשויה להיות להם בעיה לסבול את הדברים הנאמרים כאן - מכיוון שהקורס הזה שולח אצבע מאשימה לאדם עצמו על כל מה שהוא עובר בעולם הזה הן לטוב והן לרע.

קורס יציאה מעבדות לחירות - תכונת האהבה

תכונת האהבה
כמו כל תכונה - יש גם לאהבה שני צדדים - רעה וטובה
אנשים טועים לחשוב שאהבה היא טובה ושנאה היא רעה, וזאת טעות שורשית…
אין תכונה שלא צריכה איזון
האדם צריך לאהוב את ילדיו - אין ספק...אבל אם הוא לא מעיר להם מרוב אהבתו - הם יגדלו להיות אולי פושעים או חסרי חינוך
האדם יכול לאהוב את ממונו, אבל אהבת ממון מיותרת מסוגלת לגרום לאדם להפוך לגנב
אהבת גברים או נשים, או אהבת אשתו או אהבת בעלה - כשהאהבה גדולה מדי, האדם יכול לבוא לידי ניאוף כשמדובר באנשים זרים, ואם מדברים על אהבת אשתו או אהבת בעלה - האדם עלול להגן על אשתו למשל כשלא צריך, או לשמוע בקולה כשזה לא נכון וכן על זה הדרך…
אותו דבר לגבי אהבת חברים וקרובים ומכרים, יכול להיות שישאו לו עצה לא טובה ויעשה אותה נגד האינטואיציה שלו כדי לתת להם מקום של כבוד. יכול להיות שהאדם יתן להם תפקיד לא מתאים להם, העיקר כדי לשמח אותם, או אם יריבו עם אדם אחר, הוא עלול לצדד את הצד הלא נכון בגלל האהבה שיש בליבו ולא ילך עם היושר והאמת.
אם אוהב את החיים - זה נפלא כל עוד זה במינון הנכון, אבל אם האדם אוהב את החיים יותר מדי, הוא עשוי באופן כללי לפגוע באחרים כדי לשפר את מעמדו וחייו.
אהבת כבוד - היא נהדרת שהאדם שומר על כבודו, אבל אם זה בא על חשבון הזולת ומשפיל אחרים…?
והאהבה הכי גרועה היא אהבת התענוגים והתפנוקים, כי אדם שיש לו אהבה מהסוג הזה כשהיא לא מאוזנת, הוא עשוי להיות עצלן, להפוך לאגואיסט ברמה נוראית, הוא עלול להגיע לשנאת החרוצים ולהפוך לליצן שצוחק ולועג למי שעובד…
לכן, האדם צריך איזון גם בתכונת האהבה על זה הדרך:
יאהב את ילדיו וילמדם ללכת בדרך הישר גם אם צריכים גערה בריאה, שנאמר:  "כי ידעתיו למען אשר יצוה את בניו ואת ביתו אחריו" (בראשית יח, יט).
יאהב את ממונו כדי לשמור עליו שלא יצטרך לחפש צדקה, ושלא יגיע חלילה לידי גניבה
האדם צריך לאהוב את אשתו, האשה צריכה לאהוב את בעלה ולהיות נאמנים ולזכור שחלק גדול מתפקידו של בית הוא לגדל דור חדש של אנשים טובים וישרים
והאדם יכבד את קרוביו ומשפחתו בבחינת ואהבת לרעך כמוך - שזה סוד האיזון שבין נתינה וקבלה כפי שלמדנו בכל הקורסים של הקבלה הקודמים. הכל באיזון. הכל בבריאות הנפש.
מה יותר טוב מאשר להיות אוהב ונאהב?

אהבה מאוזנת הופכת כל אויב לאוהב, ויש פסוק שאומר כמים הפנים לפנים, כן לב האדם לאדם

כלומר אם אתה אוהב מישהו - אתה משדר לו אהבה מהלב שלך - באופן אוטומטי הוא יאהב אותך, אפילו נגד רצונו. כשאדם משדר אהבה מהלב שלו, כולם אוהבים אותו, ואם יצטרך עזרה כולם יבואו לעזרתו בכל דבר...כך שהוא מוגן מהנפילות..לא ככה?

רוצים שכולם יאהבו אתכם? שתהיו מוגנים? שתהיו בטוחים שכשאתם צריכים משהו אנשים יהיו שם בשבילכם?

1 תהיו שם בשביל אחרים כשהם צריכים אתכם

2. תנו צדקה או הלוואה למי שצריך

3. תהיו וותרנים

4. תנהלו משא ומתן באמונה

5. דברו בנחת ותשדרו אהבה לזולת

6. תנו לאחרים ליהנות מכם, ותשתדלו לא ליהנות משל אחרים, כך תמיד יהיו חייבים לכם דווקא

7. דברו בנחת

8. אל תביישו אף פעם אף אחד

9. אל תכבידו את עצמכם על אף אחד

10. קבלו כל אדם בסבר פנים יפות

11. אם ראית מישהו עצוב תנחמו אותו. תהיו שם עבורו

12. בחיים אל תגלו סוד שביקשו מכם לא לספר

13. לעולם אל תתגאה על אף אחד אף פעם. תמיד תזכור שמה שיש לך יכול להילקח ממך בשניה. הבורא החליט מדעתו לתת לך ולא לתת לו משיקוליו הוא וזה לאו דווקא כי אתה טוב ממנו
תחיו בצורה הזאת - וחייכם יהיו בגן עדן כאן על פני כדור הארץ וכמובן שהכל יבוא בחשבון האיזון והמשקל הבריא
ומהצד השני גם צריך להיזהר
תתרחקו מאנשים שמדברים שטויות והבלים

תתחברו עם אנשים חכמים וענווים

אל תתחברו לאנשים כעסנים. תברחו מהם

אנשים שמעירים לך ונותנים לך ביקורת בונה ממקום של לב טוב תאהבו אותם ותידבקו בהם

ראיתם חבר שראה עוולה והסכים איתה? תנתקו איתו קשר אם הוא לא מוכן להודות בטעותו. עקמומיות הלב שלו יכולה לפגוע בכם בעתיד ובהחלטות שלכם ובהשקפת העולם הבריאה שלכם

יש לך חבר שראה אותך עושה טעות ומתחנף אליך או לא מעיר לך? תיזהר ממנו

חבר לקח לך משהו שלך ולא החזיר לך? תברח ממנו
אפילו אדם טוב יכול ליפול ולהפוך להיות אדם שלילי אם יש לו חברים רעים, ולכן לבחור את הסובבים אותך זה חשוב לא פחות מאשר לעבוד על תכונות נפשך, ואם אתה עושה כן עליך נאמר "ויאמר לי עבדי אתה, ישראל אשר בך אתפאר" (ישעיה מט, ג).
לגבי אהבת החיים - אין בעיה עם זה...ההיפך צריך לאהוב את החיים, אבל צריך גבולות.

האדם צריך לאהוב את החיים כל עוד החיים שלו ישרים, טובים והגונים, אבל אם האדם אוהב את החיים יותר מדי ופוגע בזולת כדי שיהיה לו טוב בחיים, בשביל מה לו חיים? עדיף לו ולסובבים ולעולם שלא יחיה, כי מי שהוא פוגע בזולת ואינו מתקן את תכונות נפשו הוא סובל והסובבים שלו סובלים.
אושר הוא איזון תכונות הנפש

סבל הוא חוסר איזון. נקודה.
האדם לא צריך לרצות שיבזו אותו, אבל האדם לא צריך לרדוף אחר הכבוד, כי מי שרודף אחר הכבוד הכבוד בורח ממנו.

תכונת הכבוד היא תכונה שעדיף להתרחק ממנה באופן כללי.

ואחרי שחשבתי ארוכות על תכונת הכבוד, הגעתי למסקנה שזו תכונה שקשה מאוד למצוא בה משהו טוב...קחו אותי למשל..אני עושה לעצמי הרבה כבוד...יש לי כאן תמונה מאחוריי, אני מעלה סרטים ליוטיוב שאנשים קמים לכבודי ומוחאים לי כפיים, כל הגרפיקות שאני מוציא מאוד מקצועיות...למה זה?

כי יש כבוד אחד שהוא טוב...וזה שאנשים שמתוך שמכבדים אותך שומעים אותך מה יש לך לומר...ואם אתה מדריך אנשים בדרך טובה חשובה תכונת הכבוד כדי להוליך אנשים בדרך הישר והטוב...מעבר לזה תכונת הכבוד ראויה להתרחקות, אבל לא להגיע למצב של זלזול עצמי.

האדם צריך לכבד את עצמו באופן כזה שלא יגיע לידי זלזול, מעבר לזה עדיף לו לאדם שלא יחזיק שום כבוד וטובה לעצמו וכך יחיה בשלום עם עצמו ועם הזולת, אלא אם כן הוא מורה לאחרים דרך הישר והטוב וחשוב שיכבדו את דעתו כפי שציינתי קודם


והאהבה האחרונה שצריך לאזן היא אהבת התענוגים. עם כל הכבוד לחוף הים, לאוכל טוב, ולמסאז'ים, האדם צריך לאכול בריא, לצאת לעבוד, להיות חרוץ, לעשות ספורט, כי זה האושר האמיתי.
האדם צריך לאהוב, אבל לשנוא את העצלות ואת החזירות, ואת כל מה שיש לעולם להציע בצורה מוגזמת...
חכם אומר אני נהנה וחי, הטיפש אומר אני חי כדי ליהנות

ועל זה נאמר: "צדיק אוכל לשבע נפשו, ובטן רשעים תחסר" (משלי יג, כה).
אחיי ואחיותי היקריים והיקרות, אפילו אם אתם אתאיסטים אתם צריכים לאהוב את הדיעות שלי, כי בואו נניח שאין אלוקים אבל אני מלמד אנשים שהם צריכים לפחד ממעשים רעים ולהיות מאוזנים, מה שנקרא לירוא מן החטא - אין נפלא מכך כי נבנה כאן דור חדש של אנשים טובים יראי שמיים, אוהבי שלום ומעשים טובים.
אחיי ואחיותיי היקרים והיקרות, תלמדו את קורסי הקבלה המונגשים לכם בחינם באתר מכללת ידע ותתאהבו בבורא. תזכו לחופש בחירה בין טוב לרע ולשמוח בחלקכם. לילה טוב
 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת