Facebook

סוד האות ק

התורה מלמדת אותנו שהעולם נברא באותיות. כולנו מורכבים מאותיות. הכל מורכב מאותיות. בכל אות יש כוח רוחני שדרכו כל דבר בעולם מקבל חיות. כל אות היא בעלת כח אחר ובצירוף האותיות (מילה) נוצר למעשה כח המחובר מחלקי כוחות שטמונים בסוד האותיות. בכל מאמר נלמד על כל אות מהו הכוח הטמון בה ומשלוש זוויות: 1. הערך הגימטרי של האות  2. צורת האות  3. צורת הגיית האות

אריאל ראובן גוז'רברג
אופן ההגייה
האות ק מסמלת את ההיקף והקדושה. קוף מהמילה היקף.
ההיקף שהאות קוף מסמלת אינה סתם סיבוב כמו באות ס', אלא כאן מדובר בהיקף שמטרתו עליה או ירידה כמו ספירלה.
למדנו שסוד האות מ' היא יציאה מנקודת מוצא, למדנו שסוד האות ל' היא מקום היעד.
האות ק' היא נקודת המעבר בין שתי נקודת המוצא למקום היעד.
לכן המילה מקל - ארוך מתחיל בנקודה מסויימת עובר דרך שביל ומסתיים בקצה השני.

פירוש המילה קדוש הוא פרוש - כלומר אדם שלא נמצא עם כולם וכמו כולם אלא יוצא מהכלל.
לכן המילה קדוש מתחילה באות ק' כי היא למעשה אדם רגיל שהוא שונה מהשאר - פרוש מהם.
וזה פירוש הפסוק והיו לי עם סגולה ממלכת כהנים וגוי קדוש, מה זה גוי קדוש? הכוונה מובדל.
וכן הגבר מקדש את אשתו, כלומר הוא מבדיל אותה מכל שאר הגברים לעצמו.
הצד השלילי של האות קוף היא המילה קדש. קדשה היא זונה. קדש זה לשון זכר.
עיקר הקדושה של האדם הוא בברית היסוד, ולכן דווקא הדבר הטמא ביותר הוא זנות הנרמזת באות ק' שדווקא היא הקדושה ביותר, כי היצר הרע נלחם בקדוש בדבר הכי קשה שיש.
אגב, קוראים לאות קוף בחולם ולא קוף בשורוק, כי מהות האות היא נקודת המעבר כפי שלמדנו.
ובאמת הקוף הוא בין חיה לבין אדם.
אגב, לכל הטועים לחשוב שהאדם נברא מן הקוף - שיסתכלו במדרש שנכתב לפני יותר מ2,000 שנים שרשום שם במפורש שישנם אנשים שהקדוש ברוך הוא הפך אותם לקופים וכך נוצר הקוף. כלומר זה סוג נחות של אדם שלא בדיוק חיה לגמרי והוא כמו נקודת מעבר מאדם לחיה

 
צורת האות
האות ק' דומה לאות ה' והאות ה' דומה לאות ח'. בתוך האות ק יש פתח צר בחלק התחתון שעולה ויוצא בראש האות וכנל באות ה'. החלק הלבן שבתוך האות הוא שביל פיתול, אלא שבאות ק הפתח צר ובאות ה' הפתח רחב, זה נובע מכך שהאות ק' היא קדושה ומי שמתנהג בקדושה שומר על עצמו שלא ליפול בפתח התחתון כי הוא צר כי הוא שומר על עצמו בקדושה, אבל האות ה' שמסמלת את העולם הזה פשוט מביעה את היכולת של האדם ליפול בדרגה הרוחנית שלו, אך מצד שני ישנה אפשרות לחזור בתשובה ולכן פתח בחלק העליון. לעומת זאת האות ח' יש לה רק פתח למטה כי מי שהיה חי ומת ללא תשובה אין לו תיקון באותו הגלגול  ולכן אין פתח נוסף מעבר לנפילה.
 
ערכה המספרי
האות ק' גימטריה 100 שהוא פי 10 מהאות י' שהיא גימטריה 10, לרמז לך שהי' שהיא העולם הבא היא לא הדבר הכי גדול בעולם ולא הסופי, אלא הדבקות בבורא שהוא קדוש הוא המקסימום האמיתי.
הוא ה100% השלם היחיד.
מכיוון שהאות ק' היא המייצגת את ההפכים הגדולים ביותר קדושה מול קדשה כלומר קדושה מול טומאה כך גם האדם שנופל צריך לדעת שאם ירים את עצמו ויעשה תשובה יוכל להיות דבוק בה' אם יכוון לשם כך את חייו וזה הסוד במשפט: גדולים בעלי תשובה מצדיקים גמורים. "במקום שבעלי תשובה עומדים, אין צדיקים עומדים. כי תשובה הוא הדבר החזק ביותר בעולם והוא ההבדל בין קדוש לקדש.

דרך אגב, קדוש ביהדות אין פירושו אדם שלא אוכל ולא שותה...אלא אדם שאוכל ושותה במידה בריאה כפי שהגוף זקוק לו ומתנהג ככל האדם הרגיל, אלא שכל מעשיו בשביל לחיות את הגוף כדי לעבוד את הבורא. בראש מעייניו הוא הבורא ולעשות לו נחת רוח.

האות ק' המסמלת את ההקפה כמו הספירלה שבכל פעם עולים קצת, לכן ביהדות עושים הקפות סביב ספר התורה, לכן בני ישראל הקיפו את חומות יריחו 7 פעמים, לכן יש לנו 7 הקפות ביד בהנחת התפילין, כל סיבוב הוא למעשה עליה נוספת בקדושה.

כשהקדוש ברוך הוא ברא את העולם הוא שלשל אורות מלמעלה למטה וברא 4 עולמות האחד קדוש יותר מהשני, אצילות העולם הראשון הקדוש ביותר שיש בו רק רוח, יצירה העולם השני שיצא מעולם האצילות שיש בו קצת חומר והרבה רוח, עולם הבריאה עולם שלישי שיש בו רוב חומר ומעט מן הרוח, והעולם הרביעי עולם העשיה הוא העולם שאנו חיים בו ויש בו רק חומר והרוח נעלם בו.
העולמות לא השתלשלו באופן ישיר אלא כמן ספירלה, כי הירידה מהקדושה לעולם הזה לא הייתה בבת אחת אלא בהדרגה, ומכיוון שכך נברא העולם - גם יסוד הבריאה בעולם הזה הוא ספירלה, קחו לדוגמא את השבלול, תסתכלו בכוכבים על צורתן של הגלקסיות, גדילת שיער מקודקוד הראש ועד צדפים וקונכיות. מעבר לזה גם חוק פיבונאצ'י שהוא חוק היופי שבטבע רובו ככולו עוסק בספירלה של הטבע.
וכעת אנחנו מבינים מדוע.

מילים קשות כמו קשה, קלקלה, קללה, קליפה, קין מתחילות באות ק' מהסיבה שהיא קיצונית במשמעות שלה.
האות ל' כפי שלמדנו היא ר' והאות ו' מעליה כאדם המרים את ראשו כלפי מעלה כדי ללמוד דברי קדושה. האות ק' גם מורכבת מהאות ר' והאות ו', אלא שהאות ו' יורדת כלפי מטה ורומזת בכך שמי שלומד דברי כפירה או שטויות יורד למטה.
ועם כל הכבוד למקצועות כגון: עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה וכל מקצוע שבעולם - רק סוג של אחד של לימודים מתקן את הנשמה והופך אותך לאדם טוב יותר וזהו לימוד התורה המלמד את טוהר המידות איך להיות ענו צדיק וישר. וזה סוג לימוד שמעלה אותך כלפי מעלה בסוד האות ל' (לימוד) ולא האות ק'.

במשפט אחד אגיד ולא ארחיב שהאות ק' היא מבצעת את הדין של הקדוש ברוך הוא, הראש מחליט + ו'
החיבור שיורד למטה ומבצע את פסק הדין של ה'.

מי שהשם שלו מתחיל באות ק' יהיה עקשן, כמו שכדי להתקדש צריך לעלות בספירלה לאט לאט קצת קצת, וצריך עיקשות לדבר.
אדם כזה ניחן בסבלנות כי הוא יודע שכדי לעלות מדרגה לדרגה לוקח זמן. אדם כזה סביר להניח שיימשך לסודות קדושים וגבוהים, אדם כזה יכול למצוא את עצמו נמשך לניקיון פנימי להיות ישר ומובדל מאחרים ללא שקרים וללא רמאויות ולהיות נקי ככל אשר יוכל. 
מצד שני, אדם כזה עלול למצוא את עצמו כמו ק' ללא אופי שחוזר על טבעם של אחרים כי הוא לא קשוב לאני הפנימי שלו. עלול להיות עקשן יתר על המידה.
אדם כזה מאוד מסוגל להיות טמא מאוד או קדוש מאוד.
אדם כזה צריך להיזהר מלהיות מוזר כי בטבע שלו הוא רוצה להיות נבדל ומרגיש נבדל מאחרים.
 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת