Facebook
אומרת הגמרא במסכת שבת ירושלמי דף מג 99 אנשים מתים בגלל שלא שמרו על עצמם ואחד מת בידי שמיים. כלומר בזמן שנקבע לו מרגע לידתו. כלומר 99% מבני האדם הורגים את עצמם בטרם עת. אם אני אהיה קצת יותר גס, אפשר להגיד שאדם שלא שומר על הבריאות שלו, ומקצר את חייו זה נחשב כמו התאבדות...כי שניהם שקולים לקיצור החיים
 
אני מקדים לספר לכם על הגמרא הזאת כדי להבהיר לכם עד כמה הקורס הזה חשוב. הוא חשוב כפליים ושבעתיים מהרבה קורסים אחרים אצלנו באתר, מכיוון שיש פסוק מצווה מפורשת מהתורה ונשמרתם מאוד לנפשותיכם. שמצווה עלינו לשמור על הנשמה שלנו בתוך הגוף. ואכילה בריאה היא אחד הכלים החשובים לעניין זה!
 
אז כך שעל ידי לימוד קורס זה אתם ממש מקיימים מצווה מן התורה!
בואו נתחיל:
בנושא שמירה על הבריאות, צריך להבין שיש להסתכל על הגוף בארבעה אספקטים:
1. על איכות החומרים שנכנסים לנו לגוף ולכן נדבר הרבה על איכות חומרים
2. כמות המזון
3. ניקוי הגוף
4. מאמץ גופני
 
לפני שמתחילים בואו נבין בסיס פשוט:
הגוף שלנו כמו מכונה, נניח מכונית, אם תתנו לגוף חלקי חילוף טובים, שמן איכותי, דלק איכותי, מסנן אויר נקי, פילטרים איכותיים, פלאגים טובים, המכונית תתפקד כמו שצריך.
הגוף שלנו מייצר תאים חדשים כל הזמן, אם תזינו את הגוף שלכם באוכל איכותי, התאים שהגוף ייצר לכם יהיו חזקים צעירים רעננים ואיכותיים. אוכל ירוד, עלול ליצור גוף חלש בתוצאה הסופית.
 
הגוף זקוק לחמישה דברים כדי להמשיך לחיות:
שומנים, חלבונים, ויטמינים, מינרלים ופחמימות! על חמשת אלו אני מדבר באריכות בשיעורים נפרדים, ומכיוון שכך אני אתמקד בשיעור הזה בפרספקטיבה כללית על דברים אחרים, למשל...בואו נדבר רגע על צבעי מאכל:
 
המילה מאכל בצמד המילים צבע מאכל מטעה שגורם להבין שזה משהו שאכיל כמו האדום שבאבטיח, הכתום שבתפוז וכו'...כשלמלעשה מדובר בזפת פחם ומתכות!
 
אם אתם רוצים לקחת ביס מהעמוד ברחוב או לתת לילדים שלכם בבקשה, אבל לפני שאתם ממשיכים בהרגלי התזונה שלכם, חשוב שתקשיבו למה שיש לי לספר לכם:
יש צבע מאכל בצבע אדום צהוב שנקרא ביטא אפו 8 שנאסר באכילה בארה"ב ובאירופה וכאן אוכלים. צבע מאכל אחר בשם אי 123 אסור באכילה ושיווק בארצות הברית וכאן זה סבבה.
 
הגמרא במסכת שבת מספרת שעתיד הקב"ה לשחוט את יצר הרע, שואלת הגמרא, למה? מה הוא עשה? הרי הוא מלאך שעושה את רצונו של הבורא. זה התפקיד שלו וזה מה שהוא עושה. אומרת הגמרא שהוא עובר על מלאכת צובע. הוא צובע בצבעים (הסבר). אומר לך זה טוב על משהו שהוא רע ועל זה הוא עתיד להישחט. אותו דבר בדיוק צבעי "מאכל" – זה לא למאכל גבירותיי ורבותיי.
זה צבעי כסף וזהב! אלו צבעים שצובעים לנו כדי שיהיה לנו זוהר בעיניים ועל ידי זה נשלם יותר כסף ונרכוש יותר.
 
אותו דבר חומר משמר! בדר"כ המילה שמירה מסמלת משהו טוב,אבל במקרה הזה המילה שמירה, מטרתה לרמוז לנו שזה קוטל חיידקים!, למה שמים לנו באוכל קוטל חיידקים? כי החיידקים גורמים לעובש, כלומר אוכלים לנו את האוכל, אז שמים באוכל רעל! אבל אני מזכיר לכם שהגוף שלנו מלא בחיידקים טובים, וכשאתם אוכלים חומר משמר אתם מכניסים רעל לגוף שלכם שהורג את החיידקים הטובים שלכם בגוף! מטרת החומר המשמר לסייע לאוכל להחזיק מעמד יותר על המדפים כדי שיהיה אפשרי למכור אותו יותר זמן אם הוא לא נמכר, כדי להרוויח יותר כסף, אז עשו טובה לעצמכם וכל מי שיש לו אינטרס כלכלי ופוגע בכם על הדרך-תברחו! תבחרו! לאכול טוב ונכון ובריא!
 
אני גם רוצה לדבר על מלח וסוכר קצת:
 
יש שיעור שלם על פחמימות, ופחמימה זה סוכר, אבל קצת על סוכר עצמו:
את הסוכר מייצרים מסלק סוכר וקנה סוכר שבאופן הטבעי שלהם יש בהם סיבים מינרלים וויטמינים. אבל כשהם על המדף הם פחמימות ריקות. גם הסוכר החום לא כזה איכותי, כי עדיין הוא מעובד.
 
הסוכר הלבן של היום נקרא פחמימה ריקה, כלומר בלי ויטמינים ומינרליים, סתם.
כדי לפרק אותו הגוף משתמש בויטמינים ומינרליים, כך שלא רק שנכנס לגוף כלום, אלא גם הגוף משתמש בחומרים איכותיים כדי לעכל את הרע הזה. עודף בסוכר גורם לדלדול במאגרי הסידן בגוף וממילא לפגיעה בחוזקן של העצמות. אפשר ליהנות ממתיקות בדברים בריאים כמו תמרים ופירות.
 
ואותו הסיפור מלח! היום כדי שיהיה טעים שמים המון סוכר ומלח בחטיפים וכו'...
כמויות גדולות של נתרן ומלח במזון שלכם יכולות לגרום לעלייה בלחץ הדם ובסיכון ללקות בשבץ מוחי ולבעיות בריאות נוספות. האדם צריך בסה"כ 5 כפיות ביום לאדם מבוגר ואילו לילדים 2 כפיות מקסימום. זה הכל!
 
בואו אני אתן לכם מוטיבציה להוריד מלח: המלח הוא סופח נוזלים, כשאתם אוכלים מלח כשאתם שותים הגוף סופח את הנוזל ואז אתם נראים שמנים! באדי בילדרים לפני תחרויות לא אוכלים בכלל מלח כדי שהשריר יהיה בולט יותר כי נוזל מבטל הבלטת הורידים. אז פחות מלח שווה להיראות רזה יותר, אם זה מה שאתם רוצים כמובן.
 
טוב, כל מה שדיברתי עכשיו זה על איכות החומרים שאנחנו אוכלים.
בואו נעבור לסעיף 2 –כמות המזון שאנחנו מכניסים לגוף.
 
תקשיבו מה אומר הרמבם ואני מצטט: אכילת מעט מן המאכלות הרעים יותר מעט נזקו מאכילת הרבה מן המאכלים הטובים והבריאים! עוד הוסיף הרמבם בחכמתו וכתב בספר המדע: ואכילה גסה כלומר מופרזת לגוף כל אדם, כמו סם המוות, והוא עיקר כל החולאים ורוב החולאים שבאים על האדם אינם אלא או מפני מאכלים רעים או מפני שהוא ממלא ביטנו ואוכל אכילה גסה אפילו ממאכלים טובים והוא ששלמה אמר בחכמתו שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו, כלומר שומר פיו מלאכול מאכל רע או מלשבוע ולשונו מלדבר אלא בצרכיו. ממשיך הרמבם ואומר ואני מצטט: לא יאכל האדם עד שתתמלא כרסו אלא יפחות כמו רבע משביעתו. כלומר 75% לפי הרמבם! ממשיך הרמבם וכותב: אל תאמינו שרוב המאכל והמשתה יגדיל הגוף וירבה השכל כשק המתמלא מן המושם בתוכו כי הוא להיפך!
 
אז בעברית פשוטה: הקיבה שלנו היא שקית, כשהיא מלאה מפוצצת היא נמתחת, כשהיא נמתחת יכולת ההכלה שלנו לאוכל היא גדולה יותר, באופן טבעי אנחנו נהיים רעבים יותר פעמים, כי הקיבה גדולה יותר. כשיש הרבה אוכל קשה לגוף לעכל את הכל כי זה כמו מכונת כביסה שמפוצצת, הסיבובים לא עושים כלום כי אין עירבוב – אלא הכל תקוע, כך גם הקיבה. מכונת כביסה עם מעט כביסה או נניח 75% תכולה – הכביסה מתערבבת כמו שצריך ועושה כביסה וניקוי.
גם הקיבה מורכבת מכלי טחינה ולישה מערכות שינוע, צינורות עיכול ועוד...
 
תחושת השובע שלנו נובעת ממילוי הקיבה. קיבה קטנה שווה קצת אוכל ותחושת שובע. אז אל תמתחו כמו בלון את הקיבה שלכם = ותזכו להרזיה טבעית ובריאה.
 
בתור ספורטאי לשעבר, זה הזמן לשתף אתכם שכשהיינו אוכלים חלבון למשל, לא היינו אוכלים חלבון יותר מ30 גרם למנה, וזאת על מנת שהגוף יצליח לעכל את כמות החלבון הכי גדולה במכה אחת כי יש טענה מדעית שיותר מהכמות הזאת הגוף לא מעכל אלא הופך את זה לשומן...ואותו דבר כאן: כשאתם אוכלים יותר מדי – הגוף לא צורך ולא משתמש בכל האוכל הזה, אלא משתמש במה שהוא צריך ואת השאר הופך לשומן להבא!
בהמשך אני אדבר איתכם על דיאטה וזה קשור לקטע הזה.
 
אני עובר לסעיף השלישי בשיעור הזה וזה ניקוי הגוף מחומרי פסולת המצטברים בתוכו.
כותב הרמבם: לעולם ישתדל אדם שמיעיו רפין כל ימיו ויהיה קרוב לשלשול מעט, וזה כלל גדול ברפואה: כל הזמן שהצואה נמנעת או יוצאת בקושי, חולאים רעים באים!
 
אחים ואחיות יקרים ויקרות, כדי לסייע למעיים בפעולה התקינה לניקיון הגוף יש להקפיד על שתיה מרובה.
זה כמו כל דבר שאתם צריכים לנקות, אתם משתמשים במים ומקרצפים! אותו דבר בתוך הגוף בבטן!
 
כשאתם אוכלים סיבים תזונתיים, הגוף גם לא מעכל אותם, וגם הגוף מקבל מהם את הויטמינים והמינרליים וגם הגוף מרגיש בזכותם תחושת שובע..אז תראו איזה כיף..גם תחושת שובע, גם פליטה בריאה, וגם מלא בויטמינים ומינרלים.
 
תראו מה אומר הרמבם ואני מצטט: כל המנהיג עצמו בדרכים אלו שהורינו אני ערב לו שאינו בא לידי חולי כל ימיו עד שיזקין הרבה וימות. ואינו צריך לרופא, ויהיה גופו שלם ועומד על בוריו כל ימיו. אלא אם כן היה גופו רע מתחילת בריאתו, או אם היה רגיל במנהג מן המנהגות הרעים מתחילת מולדתו, או אם תבוא מכת דבר או מכת בצורת לעולם!
 
דרכים נוספות לניקוי רעלים מהגוף זה חוקן. אני ממליץ על ערכת חוקן ביתית. כנסו לגוגל תקראו על זה ותרכשו – זה עולה כמה עשרות שקלים ועושים את זה אחת לחודש בערך ומנקים את המעיים מבפנים. זה מנקה ריקבונות בתוך הגוף שהגוף לא מצליח להוציא, אבל אם תאכלו ותשתו בריא ונכון לא תצטרכו. אבל אם אתם מרגישים נפיחויות בבטן, ויש להם פליצות, ובטן מנופחת – מומלץ שתעשו את זה. לא צריך ללכת לבעל מקצוע אפשר לקנות בכמה עשרות שקלים ערכת חוקן ביתית. כנסו ליוטיוב תלמדו. מומלץ בחום.
 
והדבר הרביעי שרציתי לדבר איתכם עליו והוא המשך לניקוי רעלים זה מאמץ גופני.
אני לא מדבר איתכם על להיות באדי בילדרים, אני מדבר על מאמץ סביר של השרירים.
 
כשאתם מאמצים את השרירים שלכם – אתם למעשה הורסים אותם, ואז השרירים בזכות החלבונים והפחמימות נבנים מחדש, כשהם נבנים מחדש הם נבנים חזקים יותר, גדולים יותר איכותיים יותר. זה הסוד הגדול של חדרי כושר. איך חדר כושר עובד?
האדם הורס את השריר. אימון זה הריסת השריר, ואז בזכות אכילה של חלבונים שבונים שריר ומנוחה, השריר נבנה גדול וחזק יותר. כי הגוף הוא מנגנון הישרדות!
זה כל הסוד של חדרי כושר.
אז אני לא אומר לכם לרוץ לחדר כושר ולהתאמן שעה ביום, אבל בהחלט זה בריא להזיע בכל יום, כי ההזעה גם מוציאה רעלים מהגוף ותשתדלו לעשות הליכה ארוכה מהירה עשרים דקות ביום + שכיבות שמיכה כפיפות בטן קצת, תשמרו על שרירי הגוף שלכם ויש גם קורס ספורט עם אולה נוביקוב שתיכף תשמעו אותה גם כאן קצת בקורס תזונה.
 
זהו...אלו ארבעת הדברים שהגוף שלנו זקוק:
איכות חומרים טובה
כמות מזון נכונה
ניקוי רעלים
ומאמץ גופני יום יומי!
 
אני רוצה לדבר איתכם קצת על דיאטות! הגוף שלנו יש לו מנגנון הגנה. אל תאכלו ארוחה אחת ביום וכו'...
 
בשיעור הבא נדבר על ויטמינים ומינרליים
 
 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת