Facebook

יסודות הקבלה

שיעור מספר 2 הדרגות ברצון לקבל
הקבלה היא חכמת המדע העל טבעי. הקבלה היא המקבילה של המדע בעולם הטבע. כמו המדע שבנוי מלוגיקה ניסוי ותהייה כך גם הקבלה. בזכות לימוד הקבלה ניתן לשנות את המציאות, לשנות מחשבות של אנשים, להעלים חפצים ולשנות גורלות. הקבלה מלמדת אותנו את המרכיבים הרוחניים של העולם ועל ידי ידיעתם ושימוש בידע ניתן לשנות את הטבע ממש.
השיעור מפיו של אריאל ראובן גוז'רברג - מדיום ומתקשר על פי היהדות
אז למדנו שהקבלה היא שיטה לגילוי הבורא לנבראים בעולם הזה כאן ועכשיו. 
ולמדנו שהאלוקים הוא הרצון לתת והוא ברא את הרצון לקבל. אנחנו הרצון לקבל והאלוקים הוא הרצון להשפיע וזוהי הגדרת הבורא בחכמת הקבלה.
הרצון לקבל שלנו הוא לא דבר רע. זה נובע מתוך הטבע שלנו אלא שהקבלה מלמדת אותנו איך לקבל נכון במינון הנכון, וכשהאדם משתמש בכוח לקבל שלו באופן הבריא והנכון בזכות לימוד של חכמת הקבלה האדם הופך להיות מאושר וזוכה לתענוג נצחי אמיתי בריא ושלם.

להלן ציטוט מספר הקבלה: כל התכלית הנרצית לבורא מכל הבריאה אשר ברא היא ליהנות לנבראיו בכדי שיכירו אמיתיותו וגדולתו ויקבלו ממנו כל הטוב והנועם שהכין בעדם.

ואז קרה מצב שהרצון לקבל רצה להיות הרצון לתת שהרי מכיוון שאנחנו נבראנו בצלם אלוקים וקיימת בנו הנשמה - מן הסתם אנחנו נרצה להשפיע לתת ולהיטיב כי אנחנו חלק מהדיאנאי האלוקי שטבוע בו הרצון להשפיע והרצון לתת. הכל לכאורה כמובן ובדרך משל.

ואז נוצר מצב שבו האדם שהוא הרצון לקבל החליט שהוא רוצה בעצמו להיות הרצון לתת וזה סוד חטא עץ הדעת.
הנחש אומר לחווה והייתם כאלוקים יודעי טוב ורע - ואז אדם וחווה אוכלים מעץ הדעת כי הם רוצים להיות חלק מהרצון להשפיע.
ובאמת הם צדקו כשאדם וחווה אכלו מעץ הדעת - הרצון לקבל השלילי נכנס בהם - היצר הרע נכנס בהם - הרצון לקבל בצורה מוגזמת נכנס בהם והם מתחילים לחוש ריחוק מאלוקים ובכל פעם שהם מקיימים את מצוות הבורא הם למעשה משפיעים עליו אור בחזרה והופכים להיות הרצון לתת.
כשהאדם נלחם ביצרים הפנימיים שלו הוא למעשה כביכול נותן לאלוקים כבוד וגדולה וזה הרצון להשפיע של האדם.

ויש סיבה נוספת ואני אתן אותה כמשל: כשהיינו עוברים הרחם עטף והאכיל אותנו והיה לנו 100% טוב, זה כמשל לנו לפני החטא הראשון שהיינו בגן העדן. אבל העובר לא מודע לכלום הוא פשוט קיים.
כך גם אנחנו היינו בתחילת בריאתנו - פשוט נבראנו וקיבלנו את הטוב הגמור מאת הבורא בגן העדן, ואז יצאנו מגן העדן והתרחקנו מהבורא והגענו לעולם הזה שהוא עולם שמעלים את המציאות האלוקית ובזכות כח הבחירה שלנו והמעשים הטובים שלנו וההתגברות שלנו על הרצון לקבל המוגזם אנחנו מגיעים לדבקות בה' ולגן העדן שוב פעם אבל הפעם מתוך בחירה מודעת ולא בכפייה לכאורה וזה הגמול שיש בין האדם לבורא.


למען האמת יש 5 עולמות - עולם אדם קדמון הוא העולם הראשון ורק אז אבי"ע - אצילות בריאה יציאה עשייה.

וחשוב לציין שהירידה של האדם הראשון מגן העדן לעולם שלנו לא היה במכה אחת - אלא היה במושג שנקרא השתלשלות האורות, העולם הראשון האמיתי! נקרא עולם אדם קדמון ואז האדם הראשון משם ירד לעולם האצילות משם ירד לבריאה משם ירד ליצירה ומשם ירד לעולם הזה שאנחנו חיים בו הנקרא עולם העשייה.
העולם שלנו הוא העולם הירוד והנחות ביותר שבו הרצון להשפיע האור האלוקי כמעט ולא קיים ואנחנו צריכים לעבוד בשביל לקבל את התענוג של הרצון האלוקי להשפיע עלינו - שלא כמו בעולמות שלמעלה אחת למעלה מהשניה ובכל אחת יש יותר ויותר אור רוחני גבוה עד שמגיעים לעולם אדם קדמון שהוא מושלם מבחינת הרצון לתת והגילוי האלוקי.

ברצון לקבל יש שלבים.
בשלב הראשון האדם זקוק לאוכל
בשלב השני מין
בשלב השלישי מחסה
בשלב הרביעי משפחה

האדם לא יכול לחשוב על מין אם אין לו אוכל ושתיה, והאדם לא יכול לחשוב על בניית משפחה אם אין לו בית ומחסה לגופו.
וזה הסדר! אוכל, מין, מחסה ומשפחה.

לאחר שהאדם סיים למלא לעצמו את הרצון לקבל בארבעת השלבים הראשונים - הרצון לקבל של האדם נהיה מפותח יותר ורוחני יותר. ככל שהרצון ממשיך להתפתח הרצון לקבל נהיה יותר ויותר רוחניים.
כי השלב הבא הוא רצון לצבור הון ולקבל כבוד הערכה ושליטה שזה גם רצון לקבל אבל רוחני
כבוד זה תענוג. הרצון לקבל תענוג רוחני.
ופה מתחיל האדם להתפתח לכיוון הרצון לקבל תענוג רוחני.
לאחר מכן האדם מתחיל לרצות את המושכלות והידע.
וזה עדיין הרצון לקבל...כבוד כי מעריכים את החכמה שלי הוא עדיין רצון לקבל.
כנל הרצון לשלוט.

חכמת הקבלה מתחילה להיות פופולארית בעולם, ובאמת הקבלה שייכת לכל בני האדם בעולם - לא רק לגברים יהודים בני 40 ומעלה - זו דיעה פרימיטיבית שלא שייכת לדור שלנו. הקבלה היא לכל אדם בעולם באשר הוא. יהודי, גוי, אשה, גבר, זקן, צעיר וכו'...
כי הרצון לקבל וצורך לדעת להשתמש ברצון לקבל בצורה הנכונה שייך לכל אדם.

אמנם כשהאדם מסיים למלא לעצמו את הרצון לקבל והוא עשיר ושולט צצה לה הנקודה שבלב. האדם מבין שלא משנה כמה הוא ישיג בעולם הוא לא משיג כלום ואז הוא מבין שהתענוג הנצחי והאמיתי נמצא ברצון לתת ולהעניק ולהשפיע ולאחד בין בני אדם ופשוט להיות בן אדם טוב מה שנקרא.
וזה הרצון לקבל ברמה הגבוהה שלו כי הנתינה היא קבלה.

לסיכום:

הרצון לקבל הגשמי מתפתח לרצון לקבל כסף, שליטה, כבוד והערכה וידע.
העולם מגיע לשלב שבו הרצון לקבל ברמה הגבוהה ביותר שלו שזה ידע - האדם מבין שגם זה לא ממלא אותו וכאן מתחיל הרצון לתת שזה תיקון האדם בעולם ונרחיב בשיעור הבא.
 
לחץ כאן ללמוד את שיעור יסודות חכמת הקבלה שיעור מספר 3 או לחץ כאן לחזרה לעמוד כללי
 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת