Facebook

קורס יציאה מעבדות לחירות

האדם כלוא בבית הסוהר הכי נוראי בעולם וכמעט שאין לו אפשרות לצאת ממנו. בית הסוהר הזה הוא בלתי נראה. בית הסוהר הזה הוא האופי שלו.
האופי של האדם יכול להוביל את האדם לאושר ולשמחה או לעצבות, מרה שחורה ואבדון. מי שיש בו תכונות נפש רעות, לא די בזאת שאנשים מתרחקים ממנו ואנשים סולדים ממנו, אלא גם הוא עשוי להפסיד ממון, זוגיות, את בריאותו וכל דבר טוב שבעולם. וכן להיפך, האדם השלם בתכונות נפשו יהיה מאושר, אנשים אוהבים להיות בסביבתו, וחי חיי אושר ושלווה ונכנס לגן העדן כאן בעודו בחיים.
בקורס יציאה מעבדות לחירות, נלמד את כל תכונות האופי שלנו, נלמד על כל תכונה בנפרד, נלמד את הצד השלילי שלה ואת הצד החיובי שלה, נבהיר ונאיר על כל תכונה כיצד להטמיע אותה בנפשנו כדי לחיות חיים טובים, בריאים ומאוזנים.
מכיוון שכל המחלות הן פסיכוסומטיות, מי שיישם את החכמה בקורס הזה יזכה לבריאות ולראות אור הן בפן הפיזי, הן בשלום עם הסביבה והזולת והן בשלום עם עצמו. הקורס הזה בעל סגולות אמת וחזקות להפוך אתכם להיות אנשים מאושרים. אנשים עקומים שנפשם חולה עליהם עשויה להיות להם בעיה לסבול את הדברים הנאמרים כאן - מכיוון שהקורס הזה שולח אצבע מאשימה לאדם עצמו על כל מה שהוא עובר בעולם הזה הן לטוב והן לרע.
יש לאדם לב אחד, מסביבו מזרימים לו דם חמשת החושים: העיניים, הפה והלשון, תחושת הגוף עצמה, האוזניים והאף. הם הסיבה שהאדם חווה הרגשות, כי הוא מכניס פנימה את החוויה החיצונית שלו: אם האדם טועם משהו מתוק, הוא מייצר אנדרופינימים המועברים דרך הדם עד ללב, ואם האדם קר לו הדם זורם לאט לתוך הלב. הלב מקבל את כל התרחישים בחוץ, והדם מורכב ממה שנותנים לו חמשת החושים, בין אם זה ויטנמינים ומינרליים דרך הפה והלשון או בין אם שמיעת מוזיקה טובה ועד שמיעה קשה ומבהילה וכן הלאה...אותו דבר גם בענייני הנפש, כלומר תכונות האופי של האדם. אם האדם בתכונות מסויימות הוא מייצר ללב הרוחני של האדם את רמת הבריאות שלו. ואת ההרגשה הכללית שלו. אם האדם מפוחד רוב הזמן, הלב הרוחני שלו יהיה לא בריא, והאדם עשוי להיות לא נעים, עצבני כל הזמן, לא פעיל, מפחד לחלום, משותק וכן הלאה...מה שנכנס ללב האדם והופך להיות התדר הקבוע שלו, מגיע מחמשת החושים ואיך האדם נוהג איתם. הרבה אנשים נוהגים בכביש, אבל לא כולם מתעצבנים אפילו אם הם נוסעים באותו שביל באותו הבלאגן. הרבה אנשים חווים טראומות, אבל יש כאלה שבוחרים להסתכל על הצד הטוב שבחיים וממשיכים הלאה בחיוך ורגועים ויש כאלו שנכנסים לדכאונות. הכל עניין של הסתכלות, ואם הנפש שלנו תהיה בריאה בחמשת החושים, נזכה להכניס ללב רק דברים טובים ועל ידי כך להבריא את הנפש שלנו שתהיה פועלת בריא.

יש פסוק שאומר והדם הוא הנפש, כלומר שהנפש הרוחנית זורמת בדם.
יש באדם נפש רוח ונשמה. הנפש רוצה דברים ארציים וגשמיים של קבלה לעצמה, כגון מין אוכל שתיה. אז קוראים לזה בקבלה אגו. אגו היא לא מילה רעה. אלא היא מילה המייצגת אני לעצמי. אנשים מתרגמים את המילה אגו כמשהו שלילי. יש אגו שלילי...אבל כמו כל דבר בחיים יש לו צד שלילי וצד חיובי.

הנפש מייצגת את האגו, את היצר הרע, את הרצון לקבל. הנפש היא החלק הנמוך ביותר באדם. כמו שמרכז הדם הוא הכבד, כך גם הנפש נמצאת בעיקר בכבד וזורמת בכל הגוף.
הרוח מייצגת את הבחירה בין טוב לרע, בין היצר הטוב ליצר הרע, את הבחירה שבין לקבל בצורה הוגנת וישרה או לקבל בצורה עם איזה שהוא פסול
והאדם צריך לבחור כל הזמן בדרך הטובה. לקבל בדרך הבריאה..
והנשמה מייצגת את השכל של האדם, את החלק הרוחני שבו, את הרצון להתאחד ולהשפיע טוב אחד על השני, את הרצון לחכמה, את הרצון להיות שלם.

הלב של האדם בוחר. האדם בוחר לפי הרגשה שמעורבת עם מחשבה.לפעמים המחשבה שולטת ולפעמים ההרגשה שולטת. הלב מרגיש את ההיפך מהשכל לפעמים, ולפעמים גם בוחר בחלק הלא נכון. ואז האדם חי בצורה לא נכונה וממילא הוא סובל מזה. הסבל הזה נגרם כתוצאה של ידיעת האדם בתוכו שהוא לא נאמן לעצמו וממילא עוד לפני שזה גרם להשפעה חיצונית הוא כבר סובל. לכן אמת פנימית היא שורש כל ההצלחה של תיקון האדם. האדם צריך להגיע למסקנה לפני שהוא מתחיל את הקורס הזה איתי פה. יש לך בכל דבר מה לתקן. זה קורס מעשי לחיים. זה ספר אורחות צדיקים. איך האדם ידע כיצד להתנהג כאן על פני כדור הארץ כדי שיהיה לו טוב ובזה מתמקדת חכמת הקבלה.

הרוח נמצאת בלב והנשמה נמצאת במח.

אם האדם עצבני כל הזמן בגלל גירויים חיצוניים, הדם שלו חם. אומרים רותח לו הדם, ואז אם האדם ממשיך בתכונה הזו פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם, התדר הקבוע של הלב שלו יהיה עצבנות, כתוצאה מזה הוא לא יהיה נעים באופן טבעי לסביבה שלו, וזה יכול להגיע למצב של פיטורין, בעיות במשפחה, מריבות עם חברים, עד שהוא חווה בדידות כעונש במרכאות על כעסו כי התדר הקבוע שהוא משדר יהיה שלילי.
כך שלמעשה המציאות של האדם מתקיימת על פי התדר הקבוע לו.
התדר הקבוע הרגשי והפיזי בלב עובדים באותה הצורה, ולכן חשוב שהאדם יהיה מאוזן בנפש ועל ידי כך יהיה בריא פיזית כי הלב יהיה בריא ויוכל להבריא את שאר הגוף.
וכמו שהאדם צריך לשמור על איזון בכמות הויטמינים והמינרלים והסוכרים והפחמימות והשומנים שהוא מכניס לגוף, והאדם צריך להנמיך או להגביר את המוזיקה כדי שתהיה ערבה לאוזנו וכמו שהאדם צריך כל דבר במינון אפילו במזג אויר, כך גם האדם צריך איזון בנפש שלו וכל תכונות נפשו צריכות להיות מאוזנות ובריאות ומדוייקות על מנת שהאדם ונפשו תהיה בריא עליו.

וגם מבחינה חיצונית, וגם מבחינת פרנסה, וגם מבחינת זוגיות. המתקן את תכונות נפשו מושך אל עצמו מציאות טובה יותר מכל הבחינות. והנה מספר דוגמאות:
אם האדם פיטרו אותו מהעבודה והוא נשאר שמח וטוב לב, הוא ילך ימצא עבודה חדשה, יקבלו אותו בעבודה החדשה, כי כיף בחברתו, כי הוא משדר משהו נעים, החברים שלו נשארים חברים שלו, הכל בסדר....כולם גם אוהבים שהוא בסביבה. אבל אם האדם יהיה מדוכדך, ויגיד וואי למה דווקא לי תמיד זה קורה. כל הדברים הכי גרועים קורים דווקא לי. אז אותו אדם לא יתקבל בשום עבודה חדשה, כי הוא משדר עצבנות, חוסר נעימות, או שיעבוד מעט באותו מקום העבודה החדש עד שלא יהיה כיף בחברתו ואולי יפסיד את עבודתו בגלל שפשוט לא נעים איתו, או שעובדים אחרים יתרחקו ממנו, לחברים כבר נהיה פחות נעים בחברתו ואולי קצת מתחמקים. בקיצור האדם חווה מציאות חיצונית ובוחר איך להרגיש איתה ומה לשדר בה. בין אם זה כעס, בין אם זה תסכול, בין אם זה פחד, ובין אם זה דברים חיוביים. הכל תלוי בבחירה של האדם.

הבחירה של האדם מסתכמת במקום אחד: הלב. הלב בוחר...ועכשיו נולדה בעיה. הלב תמיד יחזור להרגיש את מה שנח לו והוא רגיל אליו. כי הלב כמו כל דבר בגוף יש מנגון הישרדות, והלב תמיד ישתדל להחזיר את עצמו למקום הבטוח שהוא מכיר ולכן האדם יבחר שוב ושוב באותן ההרגשות כי הן משרתות אותו. אם האדם הוא קורבן, זה משרת אותו כי מרחמים עליו וזה עושה לו נעים. אם האדם חי בחוסר ביטחון זה משאיר אותו במקום הבטוח של אני לא בסדר, לא מגיע לי. אם היה מגיע לי הייתי מקבל את זה או הייתי מסוגל לדבר יותר טוב ...אבל האדם מצדיק את עצמו ובוחר תמיד להישאר באותו המקום הנפשי שהוא מכיר. כי שם נח לו. לכן אומרת חכמת הקבלה שיש מקום יותר גבוה באזור הבחירה והוא אזור המח. שם שוכנת הנשמה האלטרואיסטית.

והיא עוזרת לאדם להגיע לבחירה מושכלת. האדם עדיין נשאר עם הבחירה, אבל מקבל סיוע באמצעות השכל הישר. וזאת המלחמה הפנימית שיש באדם.
והיא זאת המלחמה שדרכה האדם יחיה את חייו, אם באושר או בעצב, אם בשלווה, או בעצבנות, אם ברוגע או בפחד...הכל תלוי בבחירה של האדם אם לבחור בין היצרים ובין המח. בין הרצון להשפיע ובין הרצון לקבל.
כי יש גם בחירה ביניהם עצמם. האדם לא רק צריך לבחור בין כבד לבין מח, אלא גם במח יש מחשבות חיוביות ויש שליליות, ובכבד יש דם טוב ודם רע - בלי להרחיב כרגע.
אז הבחירה זורמת בליבו של האדם. הבחירה נגררת תחת הרגל קבוע של בחירות שהלב רגיל אליהן ומעדיף לא להשתנות.

אז פה נשאלת השאלה האם האדם מסוגל בכלל להשתנות...ואם לאדם רע האם הוא בכלל יכול להפוך שיהיו לו חיים טובים כאן.
והתשובה היא שהוא יכול...ולא רק שהוא יכול, הוא מסוגל להפוך את המזל שלו, מאדם בודד לאדם בזוגיות, מאדם שרב עם אשתו לאדם שבשלום בית עם אשתו, מאשה דכאונית וחולנית לאשה שמחה ומאושרת, מאדם פחדן לאדם מלא בביטחון עצמי. מאדם חולה לאדם בריא. מאדם שלא מרוויח הרבה כסף לאדם שמרוויח המון המון המון. הכל תלוי בדבר אחד: במה שאתה משדר. והכל נובע מתכונות הנפש באדם.

וכל תכונות הנפש שבאדם נמצאות בחמשת החושים שדרכם האדם חווה את המציאות, ואם האדם יבחר בלב שלו כל הזמן בטוב, המציאות של חמשת החושים תשתנה באופן טבעי כי הדם והנפש יהיו כל הזמן בתודעה אחרת, וממילא המציאות תשתנה כי ההרגשה משתנה. אם האדם בוחר להרגיש שהוא עשיר ושמח, ממילא הוא יתחיל להסתכל על חצי הכוס המלאה ויהיה עשיר ושמח. המציאות נגררת אחר ההרגשות הקבועות שלנו - הבחירה שלנו בין טוב לרע.

אז הקורס הזה מלמד את כל תכונות נפשו של האדם וכיצד הן מתבטאות בנו, כיצד לנהוג בהן, להכיר ולדעת כל תכונה ותכונה על בוריה. כדי לדעת באמת כיצד לנהוג בכל רגע בחיים כדי לגרום לאדם אושר. כך שלמעשה הקורס הזה יביא לכם אושר לחיים אם תקשיבו לו 101 פעמים. יש סוד קבלי במספר 101.
ממליץ לכם מכל הלב שלי - תצפו בקורס הזה 101 פעמים. הוא קצר ומדוייק.הוא יסביר לכם בדיוק מוחלט את תכונות הנפש שלכם ואיך להפוך למאושרים. הקורס הזה הוא לא קורס תיאורטי, הוא קורס מעשי לחיים. זה כל רגע שאנחנו חיים אנחנו מרגישים. 

אז הקורס הזה מסוגל לייצר לכם פרנסה, להכניס לכם זוגיות לחיים, להבריא אתכם פיזית. הכל!!!
זאת רמת החשיבות של הקורס הזה. זה לא קורס קל. זה קורס כמעט בלתי אפשרי. זאת עבודה לחיים. הקורס הזה הוא קורס לחיים מאושרים.
עד כדי כך רמת החשיבות של הקורס הזה המונגש לכם באהבה כאן באינטרנט. להיטיב איתכם.

אחת הבעיות הקשות בקורס הזה הוא שהאנשים לא מבינים שכמעט כל משפט שאני מוציא מהפה קשור אליהם. תשימו לב במהלך הקורס להקשבה שלכם ושימו לב שאתם לא חושבים שזה נוגע אליכם אלא אתם אומרים בלב יש כאלה אנשים...אבל האמת היא שלא...כל דבר נמצא בכל אחד השאלה באיזה מינון...וכל אדם צריך לאזן את עצמו ולכן הקורס הזה חשוב לך לשים לב אליו ולחזור עליו פעם אחר פעם אחר פעם.

התדר הקבוע שלנו יוצר לנו את המציאות, ולכן תדר טוב ושמחה יוביל אותנו לחיים טובים-אם אני משדר טוב לאנשים נעים סביבי, הגוף שלי מאוזן, לא רותח פתאום ולא נבהל פתאום, הוא שמח, ותדר כזה יגרום לאנשים לאהוב אותי מאוד, ויהיה לי כיף איתם, לגוף שלי טוב איתי והוא טוב בחזרה. כך שתכונות נפש מאוזנות הן המפתח לצורת החיים שלנו בכל תחום בחיים, אפילו בפרנסה, כי אם אני משדר טוב יהיו לי יותר לקוחות וכך בכל תחום.

כך שקורס יציאה מעבדות לחירות הוא קורס לחיים, כי דרכו תלמד מי אתה באמת, מהן התכונות שאיתן אתה צריך להיזהר מהן, ואילו להרחיב, כיצד להרחיב או למעט וכמה כל תכונה. מה נכון ומה לא נכון. הסוד לחיים טובים ורעים טמון בבחירה בין טוב לרע בתכונות הנפש. לטוב אנחנו קוראים הרצון להשפיע, הרע נקרא הרצון לקבל. אבל לא במובן של טוב ורע, אלא במובן השני שהסברתי. כי שניהם בסופו של דבר טובים לפי חכמת הקבלה גם הרצון להשפיע וגם הרצון לקבל והכל מוסבר באופן מופלא בחכמת הקבלה, אבל מה שחשוב שתדע שיש באדם שני כוחות שאם האדם לא מאוזן איתם הם יפגעו בו, ויהיה עצוב בליבו. ואם האדם יהיה מאוזן, אז כל החיים שלו בכל התחומים יהיו לו לאושר. כך שהקורס הזה גם קורס גן עדן, כי כשאדם מאושר הוא בגן עדן.

אבל הקורס הזה קשה ליישום עד כמעט בלתי אפשרי. ואי אפשר להגיד הכל בו, כי תכונות הנפש שלנו באות לידי ביטוי בכל תחום בחיים, מלהיות במוסך ועד לבחור מרצפת לבית החדש ועד מה לאכול לארוחת צהריים. הרגש שלנו מוביל אותנו. הרגש הקבוע שלנו הוא רמת האושר שלנו איך שהוא בא לידי ביטוי.

אז קחו את הקורס הזה ברצינות.

ורק לפני שנתחיל בואו נדבר קצת מושגים. אני מדבר בשפה החרדית, כי כך למדתי, אבל אתם מוזמנים ויכולים לתרגם את זה בשפה החילונית.
למשל: כשאני אומר לחזור בתשובה הכוונה שלי היא להפוך להיות אנשים טובים יותר, לנקות ולטהר את הלב, כי לחזור בתשובה זה לא רק להפוך לשחור ולבן אלא להחליט שאני הולך על פי התורה של לא תרצח, לא תגנוב ושאר דרך ארץ בעולם.
כשאני אומר יראת שמיים -הכוונה לכבוד לתודעת האחד. אני מדבר על הבורא כמובן, אבל מי שלא מאמין בבורא זה בסדר, עדיין הקורס הזה טוב בשבילו כי זה בכל זאת מאזן ומנקה את הלב שלנו בפנים ורק עושה טוב.

כשאני אומר עבירות או חטאים אני מתכוון על עשיית מעשה אגואיסטי שפגעה או בכבודו של הבורא או במעשה שפגע בזולת. יכול להיות גם מצב שהעבירה היא מצד החסד כמו נתינת יתר ועל ידי כך הזולת נשען עליך ולא מתפתח גם זה יכול להיות עבירה.

מצווה זה הדבר הטוב והנכון לאדם וליקום עצמו. עוד מצווה ועוד מצווה ועוד מצווה מייצר תדר של מצוות ולכן אמרו שכר מצווה מצווה ושכר עבירה עבירה, כי תדר גורר מציאות שמגביר את התדר הזה. האדם מייצר לעצמו מציאות שחוזרת על עצמה כי זה מה שהוא מושך לעצמו, ובאופן טבעי זה חוזר על עצמו ומשם זה ממשיך וממשיך ומתדרדר וככל שהאדם מתבגר ולא מתקן הוא מתקבע יותר ויותר בתכונות של עצמו מתוך טענה שהוא לא יכול כבר להשתנות כי כך הוא....הוא כבר לא בטוח שהוא יכול אחרת. אבל ילד יכול בקלות לבנות אופי. מצווה בשורשה היא תדר של שמחה והודיה שלווה ורוגע, אז אם יהיו לאדם הרבה מצוות הוא נכנס לגן עדן, כלומר טוב לו כי זה מה שרוצה הבורא על פי חכמת הקבלה שלאדם יהיה טוב. אבל אם האדם סוטה מהמסלול של בחירה בטוב אז הקארמה מיישרת אותו אפילו אם כואב, למה? כי האושר האמיתי זה להיות כמו הבורא שהוא רק נותן. האושר טמון בנתינה. כשהאדם במצב של נתינה מבחירה בין טוב לרע הוא מחזיר לבורא טוב כי הוא בחר בטוב עבורו, ולכן הדתיים אומרים תודה לפני כל דבר.

אנחנו אנשי הרוח והדתיים תמיד דיברנו אותו דבר, רק בהבדל אחד אלה מדברים על מצוות לא שכליות, ואלה לא מאמינים בהם. זה לא משנה שכולנו מסכימים שאנחנו צריכים להיות טובים אחד לשני. ואם נאמין בבורא או לא זה לא משנה, אבל עדיף כבר להאמין בבורא כי זה מייצר יראת שמיים מה ששומר על אנשים לא לעשות מעשים רעים בסתר. לא שאין דתיים שלא עשו מעשים רעים בסתר, אבל זה סוג של הגנה שעדיפה על פני לחשוב שאין.

ואותו דבר גם בין האתיאיסטים לדתיים. שנינו מאמינים שאנחנו צריכים לשדר תדר טוב ויהיה טוב בעולם, זה נקרא ישראל אור לגויים וזה מוכח מחקרית היום בפיזיקה הקוונטית. אז אנשי הרוח החילוניים, אנשי הדת הדתיים ואתיאיסטים יקרים, אפשר להוריד את הנשק. כולנו אחד. כולנו מבינים שאהבה היא המפתח לשנות את התדר בעולם, ולשפר את כדור הארץ ואת העולם שבו ייוולדו ילדינו אליו. תדר חדש וטוב מצד כולנו יסייע לחור באוזון של כדור הארץ כי יותר ויותר אנשים יהיה אכפת להם אחד מהשני ומהסביבה ולא יגידו מה אכפת לי מה יקרה עוד מאה שנה גם ככהאני לא אחיה שם.


אז כשאני אומר שכולנו צריכים לחזור בתשובה זה אומר שאני אומר שכולנו צריכים להיות בתודעה של אחדות שמחה ואהבה משותפת שכולנו מסכימים שצריך להיות בה.
גם דתות אחרות אומרות שצריך להיות באותה תודעה, ישו אמר כל הזמן ואהבת לרעך כמוך, והנצרות מאמינה שצריך להאמין באל אחד ושהבורא טוב. הוא בסה"כ אומר את חכמת הקבלה, רק שאומרים בשמו שלא צריך להניח תפילין ולעשות מצוות לא שכליות, ואילו יש כאלו שאומרים שהוא בכלל לא סתר את זה. בכל אופן הוא בכלל האישו, מה שאני מנסה לומר הוא שהקורס הזה טוב גם לנוצרים ואפילו למוסלמים שאומרים שצריך להילחם בחוטאים. וכמובן אם ישראל הם אור לגויים הם לא חוטאים, כי יהיה תדר חדש בעולם וטוב' אז למיטב הבנתי גם המוסלמים בשלום עם היהודים.  אז בואו נהיה טובים אחד לשני - כי כולנו אחד ומסכימים שצריך להפיץ את ואהבת לרעך כמוך - בין אם אתה מוסלמי, יהודי, נוצרי, אתאיסט, בודהיסט - בשורש ההבנה של כולנו צריך להיות בואהבת לרעך כמוך.

ואיך מגיעים לפיסגה הזאת שנקראת ואהבת לרעך כמוך? עושים עבודה פנימית אישית על תכונות האופי שלנו. מה שנקרא עבודת המידות. נלחמים בכל יום על התכונות השליליות שלנו ועל ידי כך מתגברים על התכונות השליליות שהורסות אותנו מבפנים, וגם מייצרים שלום אחווה אהבה ורעות בינינו והעולם יהיה טוב יותר.

אז הקורס הזה לא רק שיבריא את נפשות המשתתפים בו, ואף את גופם, הקורס הזה גם מסוגל לכל סגולה אפשרית בכל תחום בחיים של האדם כי נפש בריאה בגוף בריא, אבל גם הפרנסה והתקשורת שלנו יזרמו יותר טוב כשהאנשים שמחים מאושרים ופרודוקטיביים.

יראת שמיים היא המפתח ליצירת הצלחה בעבודה על תכונות הנפש בצורה רצינית, כי האדם שלא מאמין בבורא ואין לו יראת כבוד ממנו - יכול להיות אדם טוב ונקי וישר, אבל הסיכוי שיעשה מעשים אגואיסטים שליליים במקום שאף אחד לא רואה גבוה יותר מאשר אדם שמאמין שהבורא מסתכל עליו ובוחן את מעשיו בכל רגע ורגע. בוודאי שהאדם לא צריך לפחד מעונש, אלא לחיות בהבנה שהבורא והוא באחדות שמטרתה להפיץ אור והאדם צריך להיות נקי במחשבתו בדיבורו ובמעשיו גם במקום שאין איש רואה אותו בגלל שזה הדבר הנכון והטוב ביותר לעשות, אבל אין ספק שההבנה שיש בורא שמסתכל ובוחן אותך על מעשיך אם הם נקיים או לא הם טובים לתיקון העולם, כי אז בני האדם משדרים תדר חיובי כל הזמן ולא רק כשמסתכלים עליהם ובני האדם בוחנים את מעשיהם.

עד היום הרבה אנשים שפטו את אנשי הדת בגלל שהם הבינו שאנשי הדת אומרים שהבורא בוחן ומעניש את הרשעים, אבל האמת היא שאנשי הדת לא הבינו בעצמם על מה הם מדברים, בגלל שחכמת הקבלה הוסתרה, וההבנה האמיתית היא שהבורא לא מעניש ולא נותן שכר, אלא ברא בריאה על פי חוקים...חוקי הקארמה...הנשמה היא נקיה ואלטרואיסטית, ורוצה תמיד להיות כזו ולכן כשהאדם המעורבב מקבלה, נתינה ובחירה ביניהם - היא זו שבוחרת בשיעור של עצמה כדי לתקן את עצמה והסברנו את זה ארוכות בכל הקורסים של הקבלה, והדיבור הזה שהבורא מעניש את הרשעים, זה לא אלא שפת דיבור.

וכשנבין שהדתיים היהודיים, אנשי הרוח ושאר הדתות בעולם מדברים בסה"כ באותה השפה, אלא יש בסה"כ כשל תקשורת בינינו - כך נביא תיקון לעולם כי נשדר תדר חדש בעולם של שלום ואהבה, וכל התדר העולמי יזרח מחדש.

ממילא לאנשים תהיה יותר פרנסה, יותר שלום, יותר בריאות נפשית וגופנית - ועל זה כל הדתות בעולם מסכימות ואפילו כל האתאיסטים.

וזה מה שהתכוון הבורא כשברא את העולם שאפילו שיש דיעות שונות בינינו, ואפילו שאנחנו נראים בצבעים שונים, שפות שונות, דתות שונות, יש הסכמה והבנה אחת בינינו - אהבה תציל את העולם הכללי והאדם הפרטי, הן מבחינה מדעית, והן מבחינה רוחנית אנרגטית.

ואהבת לרעך כמוך משפיע על כל רובד ורובד בחיים שלנו:

האדם בריא פיזית יותר מפריש יותר אנדרופינימים, סרוטונין ודופמינים.

כיף לאחרים בסביבתו וממילא יש לו יותר תקשורת בריאה עם אחרים, ויכול להתקדם במקום העבודה ולשמור על מקום העבודה, ואף יש בו ביטחון להגשים את עצמו ואת הייעוד שלשמו נברא לעולם כי יש בו יותר כנות עצמית, ממילא אדם שטוב לו ויש בו תכונות נפש מאוזנות, גם תכונת הביטחון העצמי מאוזנת בין שאר התכונות, וממילא גם זוגיות יהיה לו יותר קל להשיג, כך שלמעשה תיקון תכונות הנפש ואיזונן מאפשר חיים טובים יותר בין האדם ובין עצמו ובין האדם לזולת.
ואפילו למדנו בקורס יסודות החברה הרוחנית שכאשר נהפוך כולנו לחברה אלטרואיסטית אחת של ואהבת לרעך כמוך - נזכה לתקן גם את זיהום האויר בעולם, נזכה לשלום העולמי, נצמצם את הפער שבין העשירים לעניים. בקיצור נזכה לכל הברכות...וזה מה שהתכוונה התורה כשעם ישראל שומר את התורה והמצוות זוכה לכל הברכות הכתובות בתורה, כי גם מבחינה גשמית יהיה טוב יותר וגם מבחינה רוחנית יש תדר ואנרגיה של שמירה עלינו כי זה מה שאנחנו משדרים.

אז יש שלום בינינו?
נכון שלמרות שאנחנו מאמינים בדת אחרת או נראים אחרת כולנו מבינים ששלום ואהבה זה התיקון של העולם?

ואהבת לרעך כמוך היא פיסגת התכונות הטובות, היא סוף השביל של עבודת המידות, עבודת תיקון תכונות הנפש שלנו.
ואהבת - תכונת החסד
כמוך - תכונת האגו
לרעך - תכונת האמצע - החיבור שביניהן שנקראת גם תכונת האמת והשלום

וכשלומדים את תכונות נפשנו, מעיינים בהן לעומק - רק אז נדע כיצד לנהוג בעולם. ויש המווווווווווווון ואינסוף מה ללמוד
לכל תכונה יש צד שלילי וצד חיובי. אין דבר כזה תכונה שלילית. הגאווה היא לא רעה, אלא היא תכונה - השאלה מה עושים איתה לאיזה כיוון.
ותיכף נרחיב על הנושא.

יש אנשים שטועים לחשוב שצריך לבטל את תכונת הכעס והשנאה הקנאה והתחרות, וזאת טעות שגויה מיסודה
כל תכונה היא טובה במינון הנכון לה ונרחיב על זה בהמשך הקורס, אבל כשאדם לא יודע מה נכון ומה לא - הוא לעולם לא יוכל לתקן.

אז לסיכום: הקורס הזה ילמד אתכם לאזן את תכונות נפשכם וכיצד לאזן אותן למען עתיד טוב יותר של עצמכם ושל ילדכם ושל העולם כולו, הן מבחינת בריאות נפשית ופיזית, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה תקשורתית בינינו ובין עצמנו ובינינו ובין הסביבה.

כל מה שברא הבורא בעולם הרוח, יש לו מקביל בעולם החומר. האדם מורכב 60% מים, למים יש חוק הכלים השלובים, שאומר שתמיד יש איזון במים וזה המצב הטבעי להם. כך גם המצב הטבעי לאדם הוא איזון שבין תכונות נפשו. וזה בריאות, וזה אושר, וזה שמחה.

אז יאללה מתחילים ללמוד איזון תכונות נפשנו וריפוי הלב שלנו - הלב מקבל את המידע מחמשת החושים.

כפי שאמרנו אין תכונה רעה, אלא כל תכונה יש לה מידה מסויימת של שימוש בריא בה, כמו מלח: הוא לא רע, אבל הרבה מלח בתבשיל גורם לאוכל להיות לא טעים וכן בכל דבר. כך גם בתכונות הנפש שלנו, צריך שכל תכונה תהיה לה מידה מסויימת מדוייקת לה כדי שיצא תבשיל טעים, כלומר אדם נעים ובריא.

האדם צריך להילחם במידות נפשו הגרועות מתוך שמחה והבנה שזאת הדרך הטובה לטובתו האישית והכללית של הזולת ולא מתוך עצב, כי אז עלול למאוס במלחמה.
יש אדם שהוא מתרגל להתנהג בצורה גרועה והופך עצמו לאדם גרוע וההתנהגות הקבועה שלו משרתת אותו כפי שאמרנו, והאדם לא מסוגל להשתנות כי הקיבעון הזה נעים ונח לו, וזה רעה חולה מאוד, ולכן בראש ובראשונה האדם צריך להבין שכל תכונה שאינה מאוזנת מביאה איתה חולי הנפש או חולי הגוף.
יש אדם כעסן - הוא כועס כי הוא מאמין שזה מגן ושומר עליו, אבל מצד שני זה פוגע לו בתדר, החברים שלו מתרחקים ממנו, והוא עלול להפסיד את עבודתו ויותר גרוע מכך להפסיד את בריאותו...אבל ההתנהגות הזאת מתורגמת אצלו במח כהגנה עצמית ולא ישתנה כי הוא התרגל לחיות בצורה כזאת, ולכן ככל שהאדם מתבגר ומתרגל להתנהג בצורה ספציפית כך הוא פחות ופחות שם לב לחולי תכונות נפשו ויהיה לו יותר קשה להשתנות.
וכשאדם מתרגל לתכונה מסויימת שבצורה מסויימת משרתת אותו, הוא חושב אותה לתכונה טובה, ועל זה נאמר הוי האומרים לרע טוב ולטוב רע שמים חושך לאור ואור לחושך שמים מר למתוק ומתוק למחר ועליהם נאמר העוזבים אורחות יושר ללכת בדרכי חושך.

אז האדם צריך גם לדעת שיש מינון לכל תכונה והאדם צריך לדעת שהוא לא מאוזן ולהפנים שיש חיים טובים יותר אחרי המלחמה בעבודת המידות, קשה ככל שתהיה - התוצאה היא אושר גדול יותר מזה שאתה נמצא בו עכשיו.

והתרופה לחולי הנפש היא חכמה ומוסר, ומי מרפא את הנפשות? החכמים! החכמים הם רופאי הנפשות, ולא מדבר על חכם של חכמה, אלא חכם הנפש.
וחשוב לו לאדם להגיע וללמוד את הקורס הזה בענוה, ולצאת מנקודת הנחה שהוא לא יודע כלום, ולא מבין כיצד לרפא את נפשו, ויש אנשים שרוצים לרפא את נפשם אבל לא יודעים מהי הדרך הנכונה, והם דומים לאדם שמחפש מישהו ולא יודע איך הוא נראה...
ויש אנשים שרוצים לתקן את עצמם אבל לא יודעים את גודל החשיבות, אז הם עשויים להתעצל בדרך, כי הם לא מבינים שיש אושר גדול יותר בצד השני של התכונות הנפש הטובות.

יש למשל אשה יפת תואר ויפת מראה ואף פעם היא לא מוצאת זוגיות, לעומת בחורה פחות יפה ממנה שיש לה בן זוג קבוע שנים על גבי שנים באושר ובשמחה, מה ההבדל ביניהן? מה שכל אחת משדרת. וכן הלאה בכל תחום בחיים. המוביל האמיתי והאמת נמצאת אי שם בנבכי הנפש. ובקורס הזה ארכז לכם את הכל כדי שתהיו מאושרים.

תבינו את גודל חשיבות כל שיעור בקורס הזה: ייתכן שהאדם מתוקן ומאוזן ב99% אבל יש תכונה אחת קטנה שהורסת לו את הכל, הוא יהיה בסבל עצום, רק בגלל תכונה אחת, למשל: נניח שהאדם מושלם בהכל, ואפילו הוא אדם מצויין ומדהים, אבל יש לו נתינת יתר - יבואו אנשים וינצלו אותו ואת טוב ליבו ואז כל חייו יחיה בצער ויגיד למה אני שאני בן אדם טוב כל כך אני סובל כל כך...
כי כל תכונה שלא מאוזנת פוגעת באדם איכשהו, וזה מה שנלמד בקורס הנפלא הזה יציאה מעבדות לחירות.

האדם צריך לחשוב שכל תכונה בנפשו מסוגלת לבוא לטובתו או לרעתו, והוא צריך בעיקר לעבוד עליהן כמו שומר בגן חיות שצריך להיזהר ולהישמר שאף אחת לא תשתולל, וכל אחת יפה לכשעצמה כשהיא מאוזנת. לכן חינוך הצעירים הוא הדבר החשוב ביותר ובגלל זה אני נוסע מעיר לעיר לבתי ספר של נוער בסיכון, כדי ללמד אותם עכשיו בעודם צעירים לתקן את נפשם,כשזה עוד קל, כי ככל שהאדם מתבגר כך קשה לו יותר להשתנות, שנאמר: קשרם על אצבעותיך כתבם על לוח ליבך. 

וכל התכונות וכל התיקון של האדם מתנקז לדבר אחד: ועתה ישראל מה ה' אלוקיך שואל מעימך כי אם ליראה את ה' אלוקיך.
כלומר: אם תהיה בנו יראת שמים, נזכה לעשות תיקון המידות בצורה מדוייקת גם כשלא רואים אותנו בסתר.

כשאני אומר בקורס הזה את המילה תורה אני מתכוון לדרך הישר של ואהבת לרעך כמוך.
ואהבת לרעך כמוך זאת כל התורה כולה.

לאדם יש בחירה בעולם אם להיות כבהמה שמושלת בו תכונת הרצון לקבל או להיות כמו מלאך שמושלת בו תכונת הרצון להשפיע
והאדם צריך איזון ביניהם ולהשליט את הרצון להשפיע מעט יותר על פני הרצון לקבל והסברתי והרחבתי על זה בקורסים קודמים.

במהלך הקורס אלמד כל תכונה בנפשנו וארחיב עליה ואלמד אותה לעומק ובקצרה, כדי שלכם תהיה אפשרות לחזור על השיעורים הקצרים פעם אחר פעם. תלמדו כל שיעור 101 פעמים והחיים שלכם ישתנו ותיכנסו לגן העדן כאן על פני כדור הארץ!

זה הקורס החשוב ביותר שעשיתי צילמתי ערכתי למדתי לימדתי אי פעם.
לטובת בני האדם, לטובת העולם, זה האור הקטן שאני מביא איתי לעולם
בהצלחה! ללומדים ולמבצעים.

תכונה ראשונה ללימודים: מידת הגאווה
 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת