Facebook
100% מהאנשים כשלומדים אצלי את חכמת הקבלה לא מבינים על מה הייתה מהומה אלפי שנים שהסתירו את החכמה הזאת

תיכף תשמעו את סוד החגים
אלול, עשרת ימי תשובה, ראש השנה וחג סוכות

אתם תשמעו לראשונה את חלק מהסודות שהחביאו בחכמת הקבלה על סודות החגים
ויותר מאי פעם לא יהיה ברור לכם למה הסתירו את החכמה הזאת ולא רק שהסתירו אותה, גם שיקרו שהיא תהפוך אתכם למשוגעים.
אז לפני שנשמע הרצאה על חגי תשרי ולפני שנכעס על זה שהסתירו מאיתנו את החכמה, הרשו לי להזכיר לכם - לא סתם הסתירו מכם את החכמה.
חכמת הקבלה כפי שתיארנו והסברנו בעבר היא שיטה לגילוי הבורא לנבראים כאן ועכשיו, מי שחי על פי חכמת הקבלה הוא המאושר באדם, ולא צריך לא פסיכולוגים, לא נ.ל.פ, לא שום שיטת ריפוי ולא איזון.
בחכמת הקבלה יש הכל. כתוב שקודשא בריך הוא אסתכל באורייתא וברא עלמא - כלומר כתוב שהבורא כתב את התורה - שעיקרא היא חכמת הקבלה. היא הסוד המוסתר בתורה וכשהוא ברא את העולם הוא הסתכל בתורה, כלומר בחכמת הקבלה ועל ידי מה שכתוב בחכמת הקבלה נברא העולם.
כך שלמעשה הקבלה היא שפת הקוד שמקיים את העולם כולו, וכל העולם נברא על פיו.
מי שלומד את הקוד של משחק המחשב - מסוגל למעשה לשנות את משחק המחשב, להחליף לשחקנים את הצבעים של הבגדים, ולמעשה לשלוט במשחק מחדש ואפילו לגרום לדברים שהמתכנת הראשי לא רצה שיתקיימו, בדיוק כך חכמת הקבלה.
בטח שמעתם על סגולות וקמעות שמי שמשתמש בשמות הקודש מסוגל לעשות נזקים, קללות, כישופים - לגרום לאנשים להתרסק ולמות או ההיפך - אפילו לגרום לעצמו ברכה שכולם יכבדו אותו על ידי שימוש בשמות קדושים שהם למעשה הקוד שדרכו העולם מתוכנת.
על פי חכמת הקבלה כל העולם שלנו זה אותיות. מי שלמד אצלי באתר את סוד האותיות בוודאי כבר יודע שכל אות מורכבת משלושה חלקים, צורת האות, הערך הגימטרי שלה וצורת ההגייה שלה.
לכל דבר יש הסבר. וצירוף האותיות נקרא גם שם. אני מזמין אתכם ללמוד אצלי באתר את סוד השמות ולהבין שלמעשה כל אות יש לה כח, וצירוף אותיות המרכיבים מילה. יש לה כח לעשות פעולות בעולמות העליונים.
מה זאת קללה? מה זאת ברכה? זה כח שהפה מדבר ומייצר שפע או חוסר שפע.
איך? בגלל שלמילים שלנו יש כח. בגלל זה בין היתר אנחנו עושים ברית מילה. עושים ברית עם המילה.
הלשון הוא איבר ללא עצם, וכך גם איבר המין הגברי. שניהם שקולים כשווים ועושים ברית עם הלשון בין היתר והדברים עמוקים ובשיעור הזה לא נלמד את סוד ברית המילה, אבל מה שברור הוא שכמו שלכתוב קוד מצריך אותיות, כך למעשה הקידוד של המציאות שלנו היא ויאמר אלוהים יהי משהו וזה נהיה. על ידי כח הדיבור נהייתה המציאות.
אז נחזור לחכמת הקבלה
חכמת הקבלה מחולקת לשלושה חלקים:
החלק הראשון הוא החלק שמסביר לנו כיצד מקודד האדם
על ידי הקוד הזה ניתן לעשות שלוש פעולות:
1. האדם יכול להבין כיצד עליו לחיות בריא ונכון ומאוזן ולהיות מאושר, כי הקוד מול הפרצוף שלו והכל מובן לו
2. הוא יכול לשנות את המציאות לטובת עצמו ולהשתלט על מה שהוא רוצה, כמו שחכמת ההיפנוזה מוסתרת - באופן מוצדק, כך גם חכמת הקבלה הוסתרה באופן מוצדק
3. חכמת הקבלה מגלה לנו שכל מטרת המצוות, אפילו הנחת תפילין ושמירת שבת, בשורשן הפנימי הן להגיע למצב שנקרא השתוות הצורה. או במילים המוכרות לנו ואהבת לרעך כמוך
ומכיוון שהחרדים היהודים פחדו שאנשים יזלזלו בתפילין ובשבת ובשאר המצוות הלא שכליות, הם החליטו להסתיר את חכמת הקבלה ולהגיד לעם: פשוט תקיימו את המצוות, תוך הבנה שעדיף שיקיימו את המצוות בפשטות ולא ישאלו שאלות.
ובאמת חכמת הקבלה הוסתרה ואנשים לא הבינו מדוע הם מניחים תפילין או שומרים שבת והייתה קנאות יהודית חרדית לתורה ולמצוות. בימינו התדר הזה משתנה וחכמת הקבלה נכנסת ללב העם. להמונים. וכולנו זוכים ללמוד את חכמת הקבלה.
אני שלמדתי את חכמת הקבלה מגיל מאוד צעיר בישיבה החרדית אור החיים של הרב ראובן אלבז והלאה...מלמד רק את החלק הבריא שעושה טוב לאדם ואני יודע שאנשים שלמדו אצלי את חכמת הקבלה מעידים שהחיים שלהם השתנו מהקצה לקצה. הם מאושרים יותר, הם לא צריכים שום חכמה אחרת שתנחה אותם והלב שלהם רגוע ומאושר. מה גם שיש גם תלמידים שהעידו בפניי שלימוד חכמת הקבלה פתח להם גם את יכולות התיקשור, כי בסופו של יום, חכמת הקבלה מלמדת אותנו איך להיות בתכונת השתוות הצורה שכדי להגיע אליה צריך להיות בואהבת לרעך כמוך. ואהבת לרעך כמוך זאת התכונה שהופכת את כולנו לאחד. לכן קוראים לישראל גם כנסת ישראל. כנסת זהו כינוס. שכולנו מתכנסים והופכים לאחד. ישראל זה ישר אל.
כינוס של קבוצת אנשים שרוצים להיות אנשים טובים וישרים עם האל.
ישראל הם לא יהודים. כי הרי לא היו יהודים. אלא ישראל הם קבוצה של בני אדם שהחליטו שהם מוכנים לעשות כל מה שיגיד להם האל לעשות, וזה נקרא סוד נעשה ונשמע.
כתוב בתורה שכאשר בני ישראל אמרו נעשה ונשמע, יצאה בת קול מן השמיים וצעקה: מי גילה רז זה לבניי? כלומר מי גילה את הסוד העצום הזה לבני האדם. ולמה זה סוד עצום? בגלל שבני ישראל הם הראשונים למעשה להגיד שהם מוכנים לעשות את רצון הבורא בבחינת נעשה, ואז נשמע למה.
והם היו הראשונים שהיו מוכנים פשוט לעשות מה שיגיד להם הבורא בלי שאלות.
מי שהיה במעמד הר סיני נקראים בני ישראל, וצאצאציהם נקראים יהודים.
אבל זה לא נותן ליהודים של ימינו להתנשא כלפי עמים אחרים. ההיפך הוא הנכון:
יהודי שהולך אחר התורה והמצוות - הוא באמת נקרא ישראל
גוי שעושה מה שהתורה מצווה אותו אפילו שהוא לא יהודי - נקרא ישראל, אבל זה לא אומר שהוא צריך להניח תפילין, פשוט יש לו מצוות משלו לקיים את מצוות ואהבת לרעך כמוך ויש על זה ספרים רבים.
ויהודי שלא מקיים תורה ומצוות - נקרא גוי. כראייה נגיד שיהודי המחלל שבת בפרהסיה, כלומר לפני 10 אנשים נקרא גוי ויש לו דין של יין נסך שאסור לשתות ממנו בדיוק.
כך שהתורה והמצוות שהתקבלו במעמד הר סיני לא התקבלו בשביל קבוצה קטנה של בני אדם הנקראים יהודים, אלא התורה והמצוות שהתקבלו במעמד הר סיני התקבלו עבור כל מי שרוצה להתקרב לבורא ואין אצל הבורא פרוטקציות.
אז יש ישראל ויש מי שאינו ישראל. כל אחד יכול להיות ישראל. כל אחד יכול לעלות בדרגות המעלה והקדושה.
אני לא נכנס לעומק הדברים. רק אומר את הדברים בפשוטם כדי להסביר את עניין חכמת הקבלה.
בכל אופן, מי שלומד את חכמת הקבלה לומד את עצמו, ואת כל כוחות נפשו וכיצד להיות בריא מאוזן שלם ומאושר.
בשיעור הזה נלמד על חגי תשרי, כיצד חכמת הקבלה מסבירה אותם. זה מדהים כמה שזה פשוט קל ונפלא להבנה. ואני מזכיר שלכל חג יש עוד אינסוף סודות, ואני מנסה להסביר בפשטות עד כמה שניתן את ההיגיון שבדברים כדי שכל בר דעת יוכל להבין.

אגב, סתם שתדעו: זה שבימינו מופצת חכמת הקבלה זה לא אומר עלינו דבר טוב.
אחרי שהתנגדנו לחרדים ולדרכם ושנאנו אותם. וקראנו להם פריקים ומוזרים - הם ניסו כביכול לכפות עלינו את דרכם ואנחנו שנאנו אותם כי הם לדעתנו התנשאו מעלינו , אבל היום כשמופצת חכמת הקבלה פתאום החרדים לא כאלה נוראיים, הדת לא דבר רע ויש יותר הבנה בין שני הזרמים. החילוניים והדתיים, ובאופן כללי כל הדתות בעולם. אז למה בכל זאת חכמת הקבלה המופצת היא לא דבר טוב?
אמשול לכם משל - לאבא אחד היו שלושה בנים. יום אחד רצה האב לכתוב ירושה. הוא חילק את הירושה בין שלושת הבנים, חוץ מדבר אחד שהיה יקר לליבו מאוד - זה לא היה משהו חומרי, זה היה מידע כיצד להפוך נחושת לזהב, ורצה לתת אותה לבן שישמור עליו הכי טוב - ושיהיה הכי נאמן בשמירת הירושה הזאת -  וכדי לדעת במי מהבנים יבחר - נתן להם משימות מוזרות.
יום אחד הוא ניגש לבניו ואמר להם בניי החלטתי שאני רוצה לבקש מכם בכל יום לקשור עור של פרה על היד וביום אחד בשבוע לא להדליק אש
בן אחד אמר לו: אבא, עזוב אותי מהשטויות שלך
בן אחר אמר לו: אבא, אני אשמח רק תסביר לי בבקשה מדוע
ובן אחר אמר לו: אבא, מה שאתה אומר מבחינתי קדוש והחל במלאכה.
האב הבין למי הוא רוצה להעביר את הסודות של הפיכת הנחושת לזהב ועל מי הוא יוכל לסמוך כשימות.
כמובן הבן המוערך הוא זה שאמר נעשה ונשמע. אני קודם כל עושה מה שאבא שלי אומר לי ואחרי זה אם יגלה לי את הסיבה, סבבה, ואם לא גם סבבה.
אחרי שהאבא מגלה את הסיבה ואומר שקשירת רצועות פרה על היד וביום אחד בשבוע לא מדליקים אש ועל ידי זה מקבלים כח מיוחד שבאמצעותו ניתן להפוך נחושת לזהב, כל הבנים היו רצים לקיים את מצוות אביהם, אבל זה כבר לא חכמה גדולה.
אותו דבר. נצטווינו לעשות כאלו וכאלו מצוות, וצחקנו וזלזלנו בחרדים, והיום חכמת הקבלה מופצת בעולם ויש הגיון בדברים, אבל עכשיו מי שיחליט שהוא מקיים את התורה והמצוות כי הוא מבין איזה פלא עצום זה לעולם, זה לא מוערך כמו מי שפשוט היה שם לומר נעשה ונשמע.
אבל בגלל שהעולם מזדרז למושג שנקרא ביאת משיח יש היתר מן השמיים להפיץ את חכמת הקבלה, העיקר שכולם יזכו להתקרב לבורא ולהשיג השגות רוחניות, לפני יום הדין הגדול.
זה ממש בקצרה ואפשר להרחיב על זה שעות ארוכות של הרצאות.
בכל אופן, אתם מוזמנים להיכנס ליוטיוב או לאתר של מכללת ידע ולחפש הרצאה שנקראת מצוות שכליות ולא שכליות עם אריאל ברג ולהבין איך שורש וסוד כל המצוות הן ואהבת לרעך כמוך ומקרבות אותנו לשיא האושר.


זאת הייתה הקדמה חשובה כי מה שאתם תשמעו כעת על סודות החגים, יישמע לכם טבעי ולא משהו שצריך לשמור בסוד, אבל הקדמתי כדי להסביר שחכמת הקבלה עדיין מוסתרת והחלק שהוחלט לגלות מן השמיים זה רק ההסברים הרוחניים לכל המציאות.
אז נתחיל:
תתרווחו על הכסא. כי זה ידע מדהים ומקסים
ראש השנה זה הראש של האדם
פסח זה יד וסוכות זה יד. שתי ידיים
שבועות זה הגוף 
חנוכה ופורים שתי השוקיים
ויום כיפור זה הנר. המרמז על הנשמה שנמצאת בגוף האדם שזה העיקר.
===
התורה מתחילה במילה בראשית.
בראשית אותיות א' בתשרי. א' בתשרי הן כמו להגיד הראשון לראשון
החגים היהודיים נספרים כך:
תשרי, חשוון כסלו טבת שבט אדר ניסן אייר סיון תמוז אב אלול
תשרי הוא החודש הראשון - במאמר מוסגר אני אגיד שזה לא מדוייק. יש אומרים שניסן, אבל בינתיים נשאיר את הדברים בפשטות.
תשרי זה כמו להגיד ינואר, וא' זה אחד אז ה1.1 של העולם זה הא' בתשרי שלנו.
ולכן ספר בראשית פותח במילים א' בתשרי.
אלול הוא החודש האחרון - הסיום של החודשים. הסיום של התפתחות האדם.
כפי שהסברנו חכמת הקבלה תמיד מלמדת אותנו כיצד אנחנו צריכים לחיות ולהיות בריאים ומאושרים ולכן חכמת הקבלה מסבירה הכל על פי בריאות הנפשית והגופנית של האדם.
אז אלול סיום התפתחות האדם - הוא ראשי תיבות המפורסם אני לדודי ודודי לי
דודי זה הבורא. אני לבורא והבורא לי.
כלומר אנחנו מאוזנים. הבורא מעניק לי ואני מעניק לו. יש בינינו מושג שנקרא שלום. גם שלום זה מושג קבלי, ולמען האמת לכל מילה ולכל אות יש הסברים קבליים. בכל אופן, אלול זה סוף תיקון האדם שאנחנו מתוקנים. אני והבורא בתכונת ההשפעה.
אנחנו מתעלים מחודש לחודש עד שמגיעים למצב המתוקן של החודש האחרון, אם כי האדם צריך תמיד להתעלות עד שיגיע למדרגה חדשה עד שהוא מגיע לגמר התיקון שלו ולכן חוזר השנה שוב פעם.
ואצל רוב בני האדם תמיד אחרי שאנחנו חושבים שהגענו לדרגת צדיקות וטוב לב, אנחנו עושים חשבון נפש מחדש ומתחילים שוב שנה חדשה, חגים חדשים, היטהרות הלב חדשה.
כל חכמת הקבלה והתורה למעשה התקבלו במדבר. המדבר מסמל את השקט. תכונת הענוה. לכן גם הר סיני הוא ההר הנמוך ביותר ומשה הוא הענו ביותר. כי זאת בעצם מטרת כל הבריאה והאדם, ללמד אותנו להיות נקיים וטובים אחד כלפי השני. טיהור הלב. כל סוד האושר טמון בתכונת הענוה ובטוהר המידות. כלומר ניקוי וזיכוך התכונות נפש שלנו.
בחודש אלול אנחנו מקיימים סליחות. מבקשים סליחה איש מרעהו, מבקשים סליחה מאת הבורא ומקבלים על עצמנו להיות טובים ונקיים הרבה יותר משנה שעברה. ולא באמת להתלבש לבן. זה רק סמל. כל חכמת הקבלה זה טיהור הלב ולא בגדים לבנים.
אני לדודי ודודי לי זה גם סופי תיבות בגימטריא 40
המקווה שבו טובלים לטיהור הנשמות שלנו צריך שיהיה בו 40 סאה, סאה זה כמות של מים. 40 מהכמות הזאת. זה לא ליטר.
40 סאה זה סוד טיהור הנפש.
חודש אלול זה 30 יום - יום כיפור זה העשירי בתשרי. זה סה"כ 40 יום
בכל יום יש לנו 24 שעות. זאת אומרת שאלול + עשרה ימים של חודש תשרי עד יום כיפור זה 40 כפול 24. סה"כ 960
סאה זה מידת נפח. יש במקווה 40 סאה
בכל סאה יש 960 לוגין
לוגין זה גם מידת נפח
כמו להגיד שליטר זה אלף מיליליטר
כך גם ב40 סאה יש 960 לוגין, כי בסאה יש 24 לוגין.
בכל אופן, ב40 יום שמתחילת אלול ועד יום כיפור גם יש 960 שעות סה"כ
וזה מטהר את נפש האדם כמו שמקווה מטהר. שניהם שקולים.

עכשיו תראו, על פי חכמת הקבלה יש סודות גדולים בעיבור האשה. העובר נמצא בתוך המים של האם. כמו האדם שנכנס למקווה 40 סאה ומטהר את נפשו. כך גם 40 יום של אלול עד יום כיפור יש בהם סוד של טיהור הנפש.
החודש ה12 זה מזל בתולה. יש משפט שאומר בתולה נותנים לה 12 חודש. הבתולה נחשבת טהורה שאינה צריכה לטבול במקווה כי היא טהורה, כך גם האדם יכול לתקן ולטהר את נשמתו ולחזור להיות בבחינת בתולה אם מתקן את מעשיו דרכיו דיבוריו ומחשבותיו בתקופה הזאת של אלול.
ובגלל זה כתוב שעולם חסד ייבנה , שכל העולם שלנו בנוי על החסד. כי מצד הדין האדם שעבר עבירות צריך לקבל עליהן עונשים מצד הקארמה, אבל בגלל שהבורא עושה חסד עם בני האדם, יש אפשרות לתקן בחודש אחד ולטהר את נשמתו ולא לחטוף מהקארמה אילו רק יעשה טוב ונכון בארבעים היום האלה ויהיה בחינת בתולה ויזכך את נפשו וייגזר וייחתם לחיים טובים ולשלום למשך כל השנה והמעשים הרעים שעשה לא יקפצו בשעת הדין נגדו. כמה טוב הבורא.
אוקי, קצת סודות בגימטריא ומשם נתקדם לסוד ראש השנה
אלול זה א' ל' ו' ל'
שתי האותיות הראשונות זה אל.
האות אלף היא האות הראשונה. האות ל' היא האות ה12
סה"כ מספרן יחד 13. יש כידוע 13 מידות רחמים של הבורא שסולח בזכותן
רחום, חנון, ארך אפיים, רב חסד, אמת, נוצר חסד לאלפים, נושא עוון, ופשע, וחטאה, ונקה.
זה פסוק שיש בו 13 תכונות של רחמים אצל הבורא. בלי להיכנס לעובי הקורה של כל תכונה ותכונה.
רק נבין שעל זה נקרא אל מלא רחמים. ה13 האלה זה המלא רחמים
האל הוא מלא ברחמים. הוא מלא על ידי 13 התכונות הללו.
עכשיו שימו לב לדבר מדהים:
אם האל הוא מלא ברחמים.
כלומר המילה אל כשהיא מלאה היא מלאה ברחמים, אז בואו נבדוק את זה מבחינה גימטרית. שימו לב:
אלף
למד
זה יוצא הכל ביחד 185. 185 זה מספר מאוד מיוחד בקבלה. אתם מוזמנים לבדוק אותי שאלף ולמד מלאים זה גימטריה 185 - לא אאריך בעניין זה. לומדים לעומק את זה בקורס קבלה למתקדמים, רק בקצרה.
אל זה 185 מלא רחמים. איך יוצרים אל מלא ברחמים? על ידי האותיות הסופיות של הואו' ל, שזה גימטריה 36. הם שלושים ושישה צדיקי עולם שעליהם העולם עומד. 
יש שלוש תכונות בנפשו של אדם שמסוגלות לגרום לו לחוסר איזון:
תכונת התאווה, תכונת הקנאה ותכונת הכבוד

אלו הן שלושת התכונות שהורסות לו לאדם את החיים.
ואם נתקן שלושת אלו - נהיה מאושרים.
שלושת אלו שקולים כנגד שלושת החגים שיש בישראל:
תאוות האכילה, הממון וקיום יחסי מין. מה שנקרא עריות.
האוכל הוא נהדר לנו, אבל הוא יכול לגרום לנו להפוך להיות אנשים חומריים ואגואיסטים אם לא יודעים לאכול בצורה הנכונה, האוכל יכול להפוך אותנו לאנשים גסים או רוחניים. אומרים שכשאתה מסתכל על אדם איך הוא אוכל אתה ממש יכול לזהות את ההתנהגות הכללית שלו.
תאוות האכילה מקבלת תיקון בפסח כשאוכלים מצה שנקראת לחם עוני.
תאוות יצר המין גם טוב כשנעשה בשיקול דעת ובשכל ישר ובהוגנות, והוא מקבל תיקון בשבועות כשחובה לפרוש במשך לילה שלם וללמוד תורה. זה לילה שלא מקיימים בו יחסי מין 
ותאוות הממון מקבלת תיקון כאשר האדם מצווה לצאת מביתו למשך שבוע שלם ולגור בבית מעץ זמני ברחוב כדי לעזור לו לתקן את תאוות הממון
אלו שלושת החגים בסוד הפנימי שלהם מתקן את שלושת היצרים שבאדם.
בשלושת החגים הללו בני ישראל היו מצווים לעלות לרגל לירושלים להקריב קורבנות.
בראש חודש כידוע זה הזמן שבו הירח מלא. 
ישראל משולים ללבנה ושאר האומות משולים לשמש.
כל הזמן אנחנו אומרים שישראל אור לגויים. אז איך זה ייתכן שדווקא ישראל הם הירח והגויים הם השמש?
זה סוד בפני עצמו ולא העניין של השיחה שלנו כרגע, אבל בכל אופן ישראל סופרים את החודשים לפי הירח ולא לפי השמש - ישראל צריכים למלא את עצמם כל חודש מחדש - וזה סוד ראש השנה גם.

נעבור לסוד ראש השנה
שנה זה לשון שינוי
וראש זה הדבר הראשון, או המילה ראשית.
לכן ראש השנה נקרא ראש השינוי. היום הראשון שדרכו אפשר להתחיל מחדש. מנקי. 
בראש השנה אנחנו עושים כל מיני טקסים. הטקסים הללו יש בהם רמזים לדברים קבליים.

דג על פי חכמת הקבלה הוא חיה שיש בה סגולה נגד עין הרע. יש בה משהו רוחני. הדגים נמצאים מתחת לפני המים ולא רואים אותם, ואומרים שכל דבר הסמוי מן העין שורה בו ברכה, לכן הדג כביכול יש בו ברכה, ולכן אגב יש עניין לאכול דג בשבת. דג זה גם ראשי תיבות דיני גיהנום, ולכן אומרים שכל האוכל דג ביום דג ניצל מדג.
מה הכוונה?
כל האוכל דג, ביום דג. יום דג זה גימטריה 7, כלומר ביום שבת ניצל מדג. ד"ג זה גם ראשי תיבות דיני גיהנום.
אז כל האוכל דג ביום דג ניצל מדג, כל האוכל דג ביום שבת ניצל מדיני גיהנום.
בראש השנה אנחנו אוכלים ראש של דג - כדי לרמוז שהראש שלנו צריך להיות רוחני ולשלוט בלב.
הלב הוא מקור כל הרצונות האגואיסטים ואנחנו צריכים להשליט את המח, את הראש על הלב ולהיות אלטרואיסטים, ולכן אומרים שנהיה לראש ולא לזנב, כלומר לא מסתרחים אחר הגוף בתאוות שלו, אלא שנוביל את הגוף ולא נובל על ידי הגוף. שנהיה במילים אחרות אלטרואיסטים ולא אגואיסטים.

הלב הוא התפוח בעצם שאנחנו אוכלים, ואוכלים אותו עם דבש.
הלב שלנו רוצה מילוי לעצמו, וכבר למדנו בשיעורים הקודמים שכאשר אדם רוצה רק לעצמו ומילוי פרטי לא משיג כלום.
לכן יש לנו המתקה עם הדבש כשמבינים את הקשר של תכונת ההשפעה. כשמתקנים את הלב היחס שלנו בין קבלה להשפעה אנחנו ממתיקים את התפוח בדבש ומגלים חיים מלאים בכל טוב, וזה נקרא להגביר חסדים על הדינים.

הלב שלנו יש בו 613 רצונות אגואיסטים, לכן יש לנו 613 מצוות. כאשר כל מצווה מטרתה לתקן לנו את האגו.
אומרים על אדם שיהיה מלא מצוות כרימון. כמו שהרימון מלא - הרימון הוא סמל לרוממות.
רימון אותיות רוממות. כאשר האדם מתקן את ליבו והופך את הלב שלו מאגואיסט לאלטרואיסט הוא הופך להיות אדם מרומם וזה סוד הרימון בקצרה.
השופר הוא מלשון שיפור, שופרא דשופרא - שאנחנו רוצים להשתפר. לכן על פי חכמת הקבלה יש בשופר סודות גדולים. השופר נשמע כמו תינוק בוכה כשתוקעים בו. וזה הבכי של הלב לתקן את עצמו ולהשתפר.
עכשיו תראו כמה חידושים יפים:
כתוב בפסוק עלה אלוהים בתרועה ה' בקול שופר.
אתם יודעים, כבר למדנו שילדים לומדים תורה ומבינים את התורה בצורה מאוד פשטנית. תמיד בקורס קבלה למתחילים כשמתחילים ללמוד אצלי, שואלים אותי את אותה שאלה: איך יכול להיות שכתוב ביום הראשון ויאמר אלוהים יהי אור ויהי אור אם השמש נבראה רק ביום הרביעי. אני מסביר ואומר שאי אפשר ללמוד תורה בלי חכמת הקבלה.
ובאמת רק מי שמבין קבלה יכול ללמוד תורה. עכשיו תראו, בכל מקום שכתוב אלוהים בתורה הכוונה למידת הדין, ובכל מקום שכתוב הויה, כלומר אדנות הכוונה למידת הרחמים.
עכשיו ברור הפסוק עלה אלוהים בתרועה, ה' בקול שופר.
שהשופר הופך את הדין לרחמים.
השופר זאת בכייה שמעוררת רחמים.
קול - שימו לב: האות ק' היא האות שיורדת הכי נמוך. ל' היא האות שעולה הכי גבוה. ואו זה הגרון
הכי נמוך באמצעות הגרון, תקיעת השופר הבכי מגיע הכי גבוה - וזה סוד הבכי. הקול. סוד השופר. השיפור והטיהור והתיקון באמצעות הקול.
זהו. זה בקצרה סוד ראש השנה. אגב בראש השנה האדם הראשון חטא וחזר בתשובה.
זה הסוד של בראשית. א' בתשרי.

אדם הראשון גילה את הבורא בא' בתשרי, אכל מפרי עץ הדעת כלומר חטא וחזר בתשובה באותו היום וזה החזרה בתשובה זה סוד יום הכיפור.

אז מה זה יום כיפור?
זהו יום הכפרה. היום שהכל מתכפר בו. הכל מתנקה בו.
ויש משפט שאומר: עבירות שבין אדם למקום יום הכיפורים מכפר. עבירות שבין אדם לחבירו. אין כיום הכיפורים מכפר.
כל אותם אנשים שלא מביני עניין חושבים שאם יגיעו ביום כיפור וילבשו לבן ויתפללו ויצעקו תהיה להם פרנסה או שפע או התחלה חדשה - הם טועים בענק.
1. אתם לא עובדים על מי שברא את העולם. יום הכיפורים יכפר עליכם אם באמת תנקו את הלב ותחליטו לא לעשות את אותן העבירות שעשיתם בשנה השעברה.
2. אם גנבתם או פגעתם באדם אחר ולא משנה במה - גם אם תתפללו לנצח זה לא יתנקה עד שלא תקבלו את הסליחה מאותו אדם
בכל אופן, כיפור הוא יום הכפרה.
ממשיכים:
בקורס סוד הספירות למדנו שיש לנו עשר ספירות. הכתר המסמל את הבורא. הרצון להשפיע. והמלכות הספירה התחתונה ביותר מסמלת את האדם. הרצון לקבל.
ותפקידו של האדם להמליך את הכתר על הראש שלו ולהתחבר עם תכונת ההשפעה.
מכיוון שהאדם לא יכול להיות בתכונת ההשפעה כמו הבורא יש לנו חברים ועוד נבראים כמונו שאם נהיה בתכונת ההשפעה כלפיהם זה נחשב לנו כאילו נתנו השפעה לבורא ועל ידי כך אנחנו משתווחים אליו צורה.
אז הכתר והמלכות הם שתי ספירות, ונותרו 8 ספירות. 8 ספירות אלו הן 8 המדרגות כיצד לעלות ולתקן דרך הזולת כדי להגיע אל הכתר, הם נקראים חסד בינה חסד גבורה תפארת נצח הוד ויסוד ומטרתנו להתנהג עם החברים בתכונות אלו על ידי איזון. כשנהיה מאוזנים ונתנהג עם חברינו באיזון התכונות הללו אנחנו נמצאים במצב שנקרא ואהבת לרעך כמוך ועל ידי כך גורמים תיקון לעצמנו ולעולם כי האדם הוא עולם קטן.

או במילים אחרות: לקחת את 8 הספירות האגואיסטיות הללו ל8 ספירות אלטרואיסטיות ועל ידי כך יש התעלות של המלכות לכתר.
איך מגיעים לכל זה?
על ידי זה שפשוט משנים את הלב מלב אגואיסטי ללב אלטרואיסטי
ובגלל זה אם תהיו טובים אחד לשני - תגיעו לתיקון של עצמכם. תשלחו אהבה לעולם.
וזה הסוד האמיתי שניכתב בספר חיים. לא הכוונה כמו שחושבים המון העם שיהיו לנו חיים טובים, אלא שבזכות היום הזה וחשבון הנפש שבו אנחנו ניכתב בספר של האנשים שחיים - שמסתכלים על הבריאה והמציאות כדבר אחד באהבה. זאת חיות אמיתית.
ביום כיפור אנחנו גם לא לובשים בגדי עור. עור בעין זה הפוך מאור.
אור זה הכתר
עור זה המלכות.
זוכרים שאמרנו שחותכים לתינוק את העור-לה? זה הסוד. בגלל זה ביום כיפור לא לובשים בגדי עור. לא לובשים אגו ביום זה.
זה הסוד האמיתי שישראל הם אור לגויים. ללמד אותם להיות בתכונת ההשפעה. בתכונת ואהבת לרעך כמוך.
תשמעו אני אגיד לכם ממש ממש ממש אבל ממש בקצרה משהו קטן ודעו שאפשר לדבר על זה שעות על גבי שעות.
כתוב שלעתיד לבוא עתידים הצדיקים ללמוד תורה בתוך סוכת עורו של לוויתן, כלומר סוכה שעשויה מעור של לוויתן. ומי שקצת למד יודע שכתוב בחכמת הקבלה שלווייתן יודע את סודות היקום.
ביום כיפור אנחנו קוראים בבית הכנסת את הסיפור של יונה הנביא. למה דווקא יונה הנביא? שימו לב:
יונה נצטווה ללכת לעיר נינווה ולהגיד להם שאם לא יחזרו בתשובה הם יושמדו. יונה בורח לאיזו ספינה לברוח למדינה אחרת כי הוא פוחד לבשר להם בשורות כאלו. זורקים אותו לים והוא נבלע על ידי לווייתן שפולט אותו אל החוף בחזרה. הוא מבין שאין לו ברירה ומבשר להם, והם באמת חוזרים בתשובה וקורה להם שם נס והעיר נשארת שלמה והנבואה של יונה לא מתממשת. 
יונה נבלע דווקא על ידי הלווייתן, שיש בו סודות עצומים, וחוזר לחוף.
העור זה סוד הרצון לקבל ולכן צדיקים עתידים לאכול בסוכת עורו של לווייתן דווקא כי התגברו על הרצון לקבל שלהם בסוד העצום.

אז בואו נדבר קצת על סוכות שזה החג הבא אחרי שסיימנו את הכיפור.
אז יש לנו 40 יום אלול, לאחר מכן ראש השנה, משם ליום כיפור, ואז מגיעים לסוכות.
כפי שלמדנו שהכל זה סמלים ובסה"כ תיקון הלב שלנו לואהבת לרעך כמוך.
וכפי שאתם רואים חכמת הקבלה מלמדת הכל הפוך. כל מה שחשבתם על התורה והמצוות זה הפוך מהמציאות האמיתית שמלמדת ומסבירה חכמת הקבלה. יום כיפור זה לא יום תפילה של תביא לי ריבונו של עולם תביא לי. כתוב הפוך שזה לא יפה. הב זה תביא. זה נקרא כמו כלב שכל היום הב הב תביא תביא. ביום כיפור אני למעשה עושה חשבון נפש ומתקן את עצמי ואז יום הכיפורים עובד ולא הפוך.
אז....
ביום הכיפורים צמצמנו את האגו והחלטנו להיות איש אחד. זה יום כיפורים האמיתי. ההחלטה האמיתית להגיע לבחינת ואהבת לרעך כמוך. אבל זה עדיין לא קורה ולא מתרחש בפועל.
לכן מיד לאחר מכן הולכים לשבת בסוכה.
בישיבה בסוכה זה קורה בפועל
בסוכות האדם מתחיל לממש את כל הרצונות שלו, כדי לאהוב את הזולת
כלומר בסוכות מתחברים דווקא על ידי החיכוך והשוני, ההתגברות היא חזקה ומשמעותית הרבה יותר.
יש לנו עניין לארח אורחים. אנחנו קוראים להם אושפיזין.
כשאנחנו מזמינים אורחים, אנחנו מזמינים סוגי אנשים שונים מאיתנו ואנחנו צריכים לכבד ולאהוב אותם.
אנחנו יושבים בסוכות שבעה ימים.
ויש לנו 7 ספירות כנגדן. 
אברהם המסמל את ספירת החסד
יצחק המסמל את ספירת הגבורה
יעקב המסמל את ספירת התפארת
משה המסמל את ספירת הנצח
אהרון המסמל את ספירת ההוד
יוסף הצדיק המסמל את ספירת היסוד
ודויד המלך המסמל את ספירת המלכות
אלו שבעת האורחים הרוחניים שיש לנו בסוכות וכמו שכל ספירה למדנו בקורס סוד האותיות יש כח משלה, כך גם כל יום בסוכה יש לו כוח תיקון גדול משלו.
ביום הראשון מגיע לבקר אותנו אור שנקרא אברהם. אור החסד.
ביום השני אור שנקרא יצחק. שזה סוד הגבורה והדינים.
לאחר מכן יעקב וכן הלאה...
ואנחנו צריכים להתמקד בכל יום בתיקון ואיזון את תכונות נפשנו.
איך נזכה לתקן את תכונות נפשנו? על ידי האורחים! כי אין לנו אפשרות להגיע להשתוות הצורה אלא אם נכבד איש את רעהו, ולכן יש לנו שבעה ימים ואורחים לארח. בסוכה אין לנו כבוד וכסף, יש רק אותנו ואת האורחים ואת תכונת ואהבת לרעך כמוך.
ולכן אחים ואחיות יקרים ויקרות שלי, כל מטרתנו בעולם היא השגת תכונת ואהבת לרעך כמוך על ידי האורחים שבסוכה. וזאת הסיבה שיש לנו סכך שעשוי מדברים שאנחנו דורכים עליהם. הענפים מהעץ.
כי אנחנו עוטפים את עצמנו בענפים. ענפים כפי שאתם זוכרים זה התוצר של הקוד האנושי של העולם, אנחנו חיים בעולם הענפים, וזה העולם הזה, העולם הנשמות עולם בני האדם שצריכים לכבד אחד את השני ואת זה אנחנו עוטפים את עצמנו בסוכה. סוכה זה מהמילה סכך והסכך הוא מענפים. הענפים אלו גם האורחים וזה עיקר הכיבוד שלנו. לכבד איש את רעהו ובכל יום יש לנו תיקון אחר לפי שבעת הספירות.
ובואו נודה באמת, לא כולם מאמינים שאפשר בכלל להגיע להשתוות הצורה על ידי ואהבת לרעך כמוך.
אנשים שואלים את עצמם. מה באמת העולם יהפוך להיות אלטרואיסטי? אין מצב!
ועל זה דיברה חכמת הקבלה שיש 4 דברים: ערבה, הדס, לולב ואתרוג.
אתם יודעים שבסוכות אנחנו לוקחים את ארבעת אלו ומנענעים אותם יחד לאחר שקושרים אותם ביחד.
כל אחד מהם יש בהם סוד בסוג אחר של ישראל:
ערבה - אין טעם ואין ריח. זה מרמז על סוג של בני אדם שלא מבינים שבכלל צריך להיות בתכונת האהבה, וחושבים שאגו זה הדבר הכי טוב ונכון לאדם, ולא מאמינים בזה. 
הדס - יש לו ריח ואין לו טעם. זה כמו אדם שמבין שהחיבור חשוב אבל לא מרגיש את החיבור הזה
לולב - יש לו טעם ואין לו ריח. זה דומה לאדם שמרגיש קירבה ואהבה אבל לא מאמין שזה יכול להיות כלל עולמי
אתרוג - מסמל את המצב השלם לכן מקפידים לו על פגמים יש בו גם טעם וגם ריח של הבנה
לכן אנחנו מאגדים אותם ומנענעים אותם לרמוז שכולם צדיקים כולם קדושים ויהיה בסדר רק נאחד את כולם באהבה.
לכן הסוכה נקראת סוכת שלום
סוכת שלום זה אחד המושגים המרכזיים בחג. שזה לא מספיק שרק אנחנו יושבים ונהנים אלא מטרת הבריאה שכל הבריאה תגיע לשלום וזה נקרא סוכת שלום. דמיינו את כל העולם יושבים תחת סכך אחד משותף. תחת העיקרון של אהבת הזולת. וזה נקרא סוכת דוד
דוד מסמל את ספירת מלכות כידוע. לכן אומרים סוכת דויד הנופלת. כח הרחמים. כח ההשפעה ויקים את הסוכה.
מטרתנו בעולם להקים את סוכת דויד הנופלת, להביא מלכות בעולם, להפוך מאגו לאלטרו ולעשות כבוד ולתת אהבה אחד לשני ועל ידי זה נביא תיקון לעולם ונהיה באמת אור לגויים כפי שמצופה מאיתנו באמת.

אחרי סוכות אנחנו נכנסים לשמחת תורה.
שמחת תורה - המילה שמחה. שמחה גם אותיות חמישה. ביום כיפור אסור היה לנו לעשות חמישה דברים
לא לקיים יחסי מין
לא לאכול ולשתות
לא ללבוש דברים מעור
לא להתרחץ
ולא לסוך את הגוף שלנו בשמנים וקרמים
אנחנו מתלבשים בלבן ומתפללים. בקיצור כמו מלאכים.
מי שמענה את עצמו בחמישה זוכה לשמחה
ואז זוכים למושג שנקרא שמחת תורה כמובן אחרי שעושה תיקון בסוכות לשבעת הספירות שלו
לכן כתוב תטהרו, תטהרו גימטריה כתר שמעלים את כל כוחות הנפש שלנו לתכונת ההשפעה
וזאת שמחה אמיתית שבזכות התורה אנחנו יודעים איך להיות טובים אחד לשני ולהביא לתיקון העולם וזה נקרא אור לגויים באמת. 
וזאת הסיבה מדוע אחרי יום כיפור מברכים את ברכת הלבנה, כי ישראל משולים ללבנה כפי שהסברנו קודם ומברכים עליה דווקא בצאת כיפור.

יש עצם אחת בגוף האדם שנקראת עצם הלוז. זאת עצם שיושבת מתחת לגולגולת מאחורה ואחרי שהאדם נפטר הוא נרקב בקבר ובתחיית המתים בזכות העצם הזאת הוא קם לתחיה. העצם הזאת שקולה כנגד יום הכיפורים. אני לא אאריך בזה, רק יגיד לכם בקצרה שעצם הלוז לא ניזונה משום אוכל רק מאוכל שאוכלים במוצאי השבת, וכל הסיבה שאנחנו מתים זה בגלל שהאדם הראשון אכל מפרי עץ הדעת ביום שישי, אבל עצם הלוז שלא ניזונה, זאת הסיבה שהיא לא נרקבת כמו שאר העצמות ונשארת שלמה ולכן דרכה קמים לתחיה והיא שקולה כנגד כיפור שאין בו תזונה. זה בקצרה. אנקדוטה קטנה

זה ככה בקצרה ועל רגל אחת מאלול ועד שמחת תורה
בקרוב מאוד נקים קורס שנקרא סוד החגים ושם נסביר לעומק כל חג וחג. יש סודות עצומים עילאיים בכל חג.
נתראה בשיעורים הבאים
 

סוד החגים על פי הקבלה

 

הצטרפות ללימודים (ללא תשלום) 

ייתכן שהמיילים יגיעו לספאם או ל״קידומי מכירות״ - יש להוציא משם את המייל ל״דואר נכנס״.
להדרכה בוידאו כיצד להעביר דואר מחוצץ או מספאם לדואר נכנס ליחצו כאן
במידת הצורך: ניתן לבחור יותר מתחום עניין אחד
נרשמת באתר? מזל טוב! פרטיך יישארו חסויים ותקבל מיילים ומסרונים בהתאם לתחום העניין אליו נרשמת - ההסרה באופן עצמאי בכל עת