Facebook

 10 תכונות חשובות להיות מנהיג ומנצח בחיים

לפני בערך 9 שנים שמעתי הרצאה מאוד מעניינת של דניס וויטלי, מנטור, דובר וסופר מצליח בארצות הברית, מחבר הספר "פסיכולוגיה של האנשים המצליחים". ההרצאה הייתה על 10 תכונות קריטיות וחשובות על מנת להיות המנצח בחיים. חשבתי לא מעט על מה שהמרצה דיבר בהרצאה – היא הייתה באנגלית- כיצד למעשה אנחנו בתור בני אדם יכולים לקחת 10 תכונות אלו וליישם בכל תחום בחיים.

 

הרי בתור בני אדם  אנחנו בחרנו לשחק את משחק החיים, יצרנו מגרש המשחקים שלנו עם כללי משחק, דפוסי התנהגות וחשיבה, אמונות, הרגלים ועוד. כל אחד מאיתנו שואף להיות המנצח במגרש זה. השאלה היא - אילו תכונות אנחנו צריכים על מנת להיות מנצחים? על מנת לשחק את המשחק שלנו בצורה הטובה והמקדמת ביותר עבורנו? מה למעשה גורם לאנשים להגיע וליצור ניצחון בחיים?

 

מנצחים הם גם מנהיגים. להיות מנצח, מנהיג - זו לאו דווקא תכונה שנולדים איתה אלא דרך חיים שבוחרים בה. אנחנו אלו שמחליטים לנצח, להוביל עד שתכונה זו הופכת להיות הרגל, אורח החיים שלנו.

נשאלת שאלה: "מה עלינו לעשות כדי להיות המנצחים?"

 

אלו 10 תכונות החשובות כדי לפתח את האישיות של המנצח לפי ההרצאה:

 

1. תהיו חיוביים בציפיות שלכם עבור עצמכם. כאשר אנחנו מתכננים לעשות פעולה מסוימת בתחום מסוים בחיים,  חשוב מאוד לשמור על אופטימיות ולשמור על חיוביות בציפיות שלנו. אין זה אומר לפתח סתם ציפיות שלא יתממשו. הכוונה כאן לכוון את התודעה שלנו לתוצאה חיובית ולחזק זאת על ידי שימוש נכון במילים. תחליפו את המילים "אני לא יכול","הלוואי", "הייתי רוצה" וכו' למילים " אני יכול", "אני רוצה", "אני בוחר להשיג", זה אפשרי" וכו'. תשדרו דברים חיוביים לתודעה שלכם, גם אם בסופו של דבר זה לא יצליח כפי שרציתם ולא תקבלו את התוצאה על הפעם הראשונה, זה עדיין לא אומר שאינכם יכולים. הכל עניין של התמדה, נחישות, עשייה. מה שאתם משדרים זה מה שאתם מקבלים.

 

2 תנו השראה, מוטיבציה לעצמכם – מוטיבציה זה כמו  אוויר בשביל הגוף שלנו, זאת אנרגיה שדוחפת אותנו ומניעה אותנו קדימה. אם אין לנו מוטיבציה, הסיכוי שנצליח לבצע פעולות להשיג  למטרה כלשהי בדרך טובה הוא קטן. כולנו צריכים מוטיבציה. תכירו את הדרך שבה אתם מייצרים ומעוררים מוטיבציה אצלכם, אפילו אם זה בתחום אחר. לכולנו יש דרך שבה אנחנו מניעים את עצמנו. זאת האסטרטגיה שהמוח שלנו משתמש בה ואם היא מצליחה בתחום אחד, היא תצליח גם בתחום אחר. לדוגמה, להיות דוגמה אישית עבור האנשים שמאוד חשוב לכם להיות דוגמה עבורם, להיות בעלי השפעה עבורם. למשל – כן תרצו לעשות כושר בשיא המוטיבציה כאשר תראו כיצד תוצאות שאתם מקבלים משפיעות לא רק עליכם אלא גם על האנשים הכי קרובים לכם, שאתם מצליחים לדרבן לא רק את עצמכם אלא גם אותם. זאת אסטרטגיה נהדרת ליצור מוטיבציה בכל תחום שתבחרו. לכולנו יש אסטרטגיות כאלו ליצור מוטיבציה, צריך רק למצוא אותה ולהעתיק לתחום הרצוי.

 

תיצרו תדמית חיובית של עצמכם  חשוב לזכור שהרובוט הקטן שלנו –  תת המודע קולט את הדברים החיוביים והשליליים שאנחנו חושבים על עצמנו כאחד. מבחינתו אין כזו הגדרה – טוב או רע. תנהלו שיחה חיובית עם עצמכם כל יום! מה שאתם חושבים על עצמכם זה בעצם מה שאתם משדרים גם כלפי חוץ. וזה לא משנה מה אחרים חושבים עליכם, מה שקובע בסופו של דבר זה מה שאתם חושבים על עצמכם בעצמכם! תצרו לעצמכם זהות מנצחת בתור בני נאדם, בני זוג, בעלי עסק או כל תפקיד שתבחרו, קודם תראו אתכם בעיני עצמכם כאנשים בעלי זהות מנצחת על מנת שגם האנשים האחרים יוכלו לראות אתכם כך.

.

4 תגדירו מטרות  – אחד הדברים הקריטיים ביותר על מנת להצליח בתחומים שונים בחיים זה להגדיר מטרות ויעדים – לדעת איפה אנחנו נמצאים עכשיו, לאן אנחנו שואפים להגיע בעוד שנה, שנתיים, 3, להגדיר לעצמנו מטרות כל חודש. כי רק כך נוכל גם לדעת מה אנחנו רוצים ונוכל גם למדוד את ההצלחה שלנו – עד כמה אנחנו עומדים במטרות שלנו ומשיגים את התוצאות הרצויות, עד כמה אנחנו מתמקדים או עומדים במקום, מה עלינו לשנות בפעולות שלנו, באמונות שלנו, בדפוסי חשיבה שלנו כדי להגיע למטרות ויעדים שנצבנו.

 

5 תלמדו לקחת שליטה על הפעולות, על החלטות ועל המטרות שלכם - תזכרו שהלוזרים נותנים לדברים לקרות כאשר המנצחים גורמים לדברים לקרות. LOOSERS LET IT HAPPEN, WINNERS MAKE IT HAPPEN . מנצחים יודעים לקחת אחריות על החיים, הם לוקחים אחריות על הפעולות ועל ההחלטות שלהם, לומדים וצומחים מתוך טעויות וגורמים לדברים לקרות בסופו של דבר כפי שהם רוצים ומתכננים. הם יודעים שכדי שדברים יקרו, עליהם לפעול במקום רק לזרום עם החיים.

 

6 תראו את עצמכם כמנצחים בדימיון – מחשבה יוצרת מציאות – המציאות שלנו נוצרת קודם כל בדימיון שלנו וכך אנחנו יכולים להפוך אותה למציאות אמיתית. אם אתם רוצים להיות מנצחים במגרש  שלכם, תתרגלו את הניצחון כל יום, תדמיינו ותראו את עצמכם כמנצחים באופן מוחשי וברור כל יום בדמיון שלכם על ידי כך שתפעילו כמה שיותר חושים ותצרו תמונה מדויקת ומוגדרת שלכם כמנצחים. תזכרו שלהיות מנצח זאת בחירה, זה דרך חיים. תהפכו את ניצחון להרגל.

 

7 תפתחו דימוי עצמי חיובי - אולי זוהי התכונה החשובה ביותר אצל האדם המנצח. לא משנה כמה אחרים חושבים שאתם מצליחים ומדהימים כבני אדם. אם אינכם רואים את עצמכם כך, אם אין לכם דימוי עצמי מנצח כשחקנים מובילים ומנצחים במגרש החיים שלכם, זו תהיה סיבה של הרבה כישלונות וחוסר צמיחה בכל המובנים.  לכן, ליצירת דימוי עצמי חיובי ומנצח יש כוח אדיר. דברו עם עצמכם כל יום בצורה חיובית, קבלו את עצמכם איך שאתם, מי שאתם ומה שאתם, כי אתם מיוחדים, מדהימים, ואין עוד אנשים כמוכם. תלמדו לקבל מחמאות ופשוט תגיד "תודה"".תאהבו את עצמכם.

 

8 תהיו אנשים אוהבים - מנצח הוא אדם אשר אוהב, נותן, מקשיב ועוזר. תדעו לאהוב אחרים כדי שיאהבו אתכם, תדעו לשים את הסובבים לכם במקום ראשון ולתת להם את הערך שלכם מכל הלב, להעצים אותם, תדעו לעזור ולהוביל גם את האחרים לניצחון ומנהיגות. תחייכו ותהיו חברותיים. תשמרו על דיבור בגובה העיניים, תדעו לתת את היחס הטוב ביותר לכל אדם ואדם שבא בדרככם,  תהיו אכפתיים לאחרים.

 

תפתחו מודעות עצמית בחיים שלכם – תהיו הוגנים עם עצמכם כמו כן עם האחרים. תשימו לב למה שקורה סביבכם, תהיו מודעים לתהליכים, מודעים  למה שעובר על אנשים אחרים, תהיו מודעים למחשבות ורגשות שלכם ותפעלו בהתאם למודעות זו. מודעות עוזרת לכם להבין יותר את עצמכם וגם את האחרים מבחינת לשפוט ולבקר, להבין ולהסתכל על דברים מנקודת מבט אחרת.

 

10.תפתחו יכולת תקשורת של המנצח – קבלו על עצמכם 100% אחראיות כאשר אתם מעבירים ומקבלים את המסר בתקשורת עם האחרים. תדעו להקשיב כך שהבן שיח שלכם יגיד: "אני יותר משמח לשוחח איתך". מצד שני דברו בצורה מובנת שהמסר יהיה ברור ומובן לבן שיח שלכם. תנו לאחרים את ההרגשה שהם הכי טובים ותהיו הכי טובים בעצמכם, תתעניינו באנשים. לא סתם דייל קרנגי אמר - אתה יכול לרכוש יותר חברים בחודשיים על ידי התעניינות באחרים, מאשר בשנתיים אם תנסה לגרום לאחרים להתעניין בך

 


אלו הן 10 תכונות החשובות של המנהיג, המנצח. לאחר ששמעתי את ההרצאה, ידעתי שהיא לא סתם הגיעה אלי – כי לפני 9 שנים בחרתי להיות המנצחת ולחיות את החיים כפי שאני מאמינה ושואפת לחיות. אני הולכת להיות המנצחת בחיים, מנהיגה ומצליחנית!!!  עכשיו זו גם ההזדמנות שלכם לפעול כך ☺.

וכדי לעזור ולעודד אתכם לשחק את המשחק של הניצחון שלכם, צירפתי לכם דף עבודה מעולה עם שני חלקים

בחלק הראשון אתם הולכים להגדיר מה זה ניצחון עבורכם בחיים – זה יכול להיות כל תחום שרק תבחרו!

בחלק השני – אתם הולכים לכתוב 10 כללים כדי ליצור את הניצחון שהגדרתם. תוכלו לענות על השאלה – מה עלי לאמץ, לשפר, לעשות או לשנות בחיים כדי להיות המנצח בחיים – לפי מה שהגדרתי.  לאחר שתבצעו את התרגיל, חשוב מאוד להדפיס 4 עותקים של הדף ולתלות  אותם בחדר עבודה, על המקרר, בחדר שינה ליד המיטה ואחד לשים אצלכם בארנק.

כל יום תקראו את מה שהכתבתם - בבוקר לפני שאתם מתחילים את היום ובלילה לפני שאתם נרדמים אבל לא סתם לקרוא כדי לסמן "V" , אלא לקרוא ולהרגיש כל מילה שכתבתם, להפעיל רגש, דמיון, מחשבה, פשוט להיות שם! זה מדהים איך לאט לאט תראו שמה שכתבתם ויצרתם בדימיון הופך להיות המציאות!

תוכלו להוריד את דף העבודה על ידי לחיצה על התמונה של המתנה למטה בצד ימין!

לחייי הניצחון!

אם מאמר זה נגע לכם בלב ותרם לכם, אשמח אם תפרגנו בלייק, כמובן שאתם גם מוזמנים לשתף אותו לאנשים שקרובים לכם וחשוב לכם שגם הם יקבלו ערך זה.
המון בהצלחה שיהיה

דיאנה בן צבי

מנטורית להצלחה והגשמה עצמית, מאסטרית ב NLP
לקבלת קובץ ההדרכה ליחצו על המתנה

מאמר זה הוא אחד מתוך עשרה מאמרים המופצים בחינם לציבור באהבה - ניתן להירשם לקבלת עשרת המאמרים. לכל מאמר מלווה סרטון וקובץ עבודה